سرپرست دانشگاه علوم پزشكی گیلان:

کاهش زاد و ولد در گیلان نگران کننده است

کاهش زاد و ولد در گیلان نگران کننده است به گزارش آرایش عروس، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اعلان اینکه کاهش زاد و ولد در استان نگران کننده است، اظهار داشت: مسئله سالمندی و کاهش جمعیت به یک بحران برای گیلان تبدیل گشته است.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، محمدتقی آشوبی ظهر دوشنبه در همایش نکوداشت ماما در گیلان، اظهار داشت: در این مراسم که به مناسبت روز جهانی ماما برگزار شده از ۱۱۱ مامای نمونه گیلان در سه حوزه درمان، بهداشت و آموزش تجلیل شد.
وی افزود: تجلیل از خانواده مامای شهید مدافع سلامت انوشه بیکیان از مهم ترین محورهای نکوداشت ماما در گیلان بود.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اعلان اینکه ماماها نقش مهمی در سلامت و موفقیت جامعه دارند، اظهار داشت: نقش و جایگاه ماماها در جامعه وصف ناشدنی است.
آشوبی با اعلان اینکه کاهش زاد و ولد در گیلان نگران کننده است، افزود: پیری جمعیت در گیلان از مرز هشدار عبور کرده و باید در این خصوص چاره ای اساسی اندیشید.
وی با اعلان اینکه خطر انقراض نسل گیلک در کمتر از ۵ دهه وجود دارد، اضافه کرد: برای حل مسئله زاد و ولد و همین طور پیری جمعی فرصت بسیار محدود است و اگر اقدامی صورت نگیرد نسل گیلک تا ۵۰ سال آینده منقرض خواهد شد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به تبلیغات منفی رسانه های معاند و بیگانگان در فرزند آوری، بیان کرد: آنها بر خلاف این تبلیغات عمل می کنند و در آن کشورها هر خانواده ای ۵ الی ۶ فرزند دارند و هدف تبلیغات منفی دشمن در فرزند آوری کاهش جمعیت و نابودی است.
آشوبی با اشاره به تشکیل قرارگاه جوانی جمعیت، اشاره کرد: مسئله سالمندی و کاهش جمعیت به یک بحران برای گیلان تبدیل گشته است که انتظار می رود قرارگاه جوانی جمعیت نگاه ویژه تری به این استان داشته باشد.


منبع:

1402/02/19
09:34:02
5.0 / 5
274
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , تبلیغات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس