محققان هشدار می دهند؛

آلودگی هوا روند پوکی استخوان را تسریع می کند

آلودگی هوا روند پوکی استخوان را تسریع می کند آرایش عروس: نتایج یک پژوهش جدید نشان میدهد قرار گرفتن در معرض سطوح بالای آلاینده های هوا با لطمه های استخوانی در زنان یائسه مرتبط می باشد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، بگفته پژوهشگران دانشگاه کلمبیا شهر نیویورک، سطوح بالای اکسیدهای نیتروژن در هوا تأثیرات پیری طبیعی بر تراکم استخوان در ستون فقرات را حدودا دو برابر می کند.
محققان داده های یک جمعیت متفاوت قومی متشکل از ۱۶۱۰۰۰ زن یائسه را در یک مطالعه طولانی مدت سلامت زنان در ایالات متحده بررسی کردند. برای تخمین سطوح قرار گرفتن در معرض آلاینده ها، همچون PM۱۰ (ذرات کوچک آلودگی هوا)، مونوکسید نیتروژن، دی اکسید نیتروژن و دی اکسید گوگرد، پژوهشگران از آدرس خانه شرکت کنندگان استفاده کردند.
دود ناشی از اگزوزها در ترافیک جاده ای و گازهای گلخانه ای از نیروگاه ها، عاملان اصلی تولید اکسیدهای نیتروژن هستند.
تراکم استخوان در هنگام ثبت نام در مطالعه و بعد از یک، سه و شش سال با بهره گیری از اسکن DEXA اندازه گیری شد. اسکن ها شامل کل بدن، کل باسن، گردن و ستون فقرات کمر بود.
محققان می گویند که میزان تأثیر اکسیدهای نیتروژن بر تراکم ستون فقرات کمری به میزان ۱.۲۲ درصد لطمه های سالانه خواهد بود. آنها خاطرنشان کردند که این میزان حدودا دو برابر تأثیر سالانه سن بر روی هر یک از نقاط تشریحی ارزیابی شده است.
محققان براین باورند که این اثرات بوسیله مرگ سلول های استخوانی بوسیله لطمه اکسایشی و مکانیسم های دیگر رخ می دهد.
دکتر «دیدیر پرادا»، محقق ارشد، اظهار داشت: «یافته های ما تأیید می کند که کیفیت پایین هوا ممکنست یک عامل خطر برای از دست دادن استخوان باشد.»
پرادا در بیانیه خبری دانشگاه اظهار داشت: «برای نخستین بار، ما شواهدی داریم که نشان میدهد خصوصاً اکسیدهای نیتروژن عامل اصلی لطمه استخوان هستند و ستون فقرات کمری یکی از مستعدترین محلهای این لطمه است.»
به گفته پژوهشگران، بانوانی که یائسگی را پشت سر گذاشته اند در معرض خطر بیشتری قرار دارند: از هر دو زن بالای ۵۰ سال حدود ۱ نفر به سبب پوکی استخوان گرفتار شکستگی استخوان می شود.

1401/12/17
14:14:59
5.0 / 5
286
تگهای خبر: بدن , ثبت نام , زنان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس