مطالعات نشان می دهد؛

افراد مبتلا به اوتیسم درد را شدیدتر احساس می کنند

افراد مبتلا به اوتیسم درد را شدیدتر احساس می کنند آرایش عروس: تحقیقات جدید نشان میدهد افرادی که مبتلا به اوتیسم هستند، درد را با شدت بیشتری نسبت به دیگران احساس می کنند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، باور غالب این است که مبتلایان به اوتیسم نسبت به درد بی تفاوت هستند، احیانا به سبب تمایل به خودآزاری.
دکتر «تامی بار-شالیتا»، سرپرست تیم تحقیق، می گوید: «ما می دانیم که خودآزاری می تواند ناشی از کوشش برای سرکوب درد باشد، و ممکنست آنها به خود لطمه بزنند تا بطور ناخودآگاه مکانیسم فیزیکی "درد مانع درد می شود" را فعال کنند.»
محققان می خواستند بدانند که آیا افراد مبتلا به اوتیسم بیش از جمعیت عمومی لطمه می بینند یا خیر.
این مطالعه شامل ۵۲ بزرگسال مبتلا به اوتیسم با عملکرد بالا و ۵۲ فرد سالم بود. پژوهشگران از آزمون های روان فیزیکی برای ارزیابی درد جهت بررسی ارتباط بین محرک و پاسخ استفاده کردند.
یک محقق با بهره گیری از کامپیوتر، مدت و شدت محرک را کنترل می کند. از فرد معاینه شده خواسته شد تا شدت درد را در مقیاس ۰ تا ۱۰۰ رتبه بندی کند.
این مطالعه نشان داد که افراد مبتلا به اوتیسم بیشتر لطمه می بینند و مکانیسم سرکوب درد آنها کمتر مؤثر است.
بار-شالیتا می گوید: «عقیده رایج این بود که ظاهراً آنها «به درد بی تفاوت هستند» و گزارش هایی وجود دارد که کارکنان پزشکی بر این اساس با آنها رفتار می کنند. نتایج مطالعه ما نشان میدهد که در بیشتر موارد، حساسیت به درد افراد مبتلا به اوتیسم در حقیقت بیش از بیشتر افراد جامعه است، در صورتیکه آنها در سرکوب مؤثر محرک های دردناک ناموفق هستند.»


منبع:

1401/11/14
14:55:50
5.0 / 5
206
تگهای خبر: پزشك , پزشكی , جامعه , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس