محققان توصیه می كنند؛

ورزش در مقابله با سرطان روده بسیار موثر است

ورزش در مقابله با سرطان روده بسیار موثر است آرایش عروس: برمبنای یک مطالعه جدید، انجام منظم و برنامه ریزی شده فعالیت بدنی متوسط می تواند به افزایش طول عمر افراد مبتلا به سرطان روده کمک نماید.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، این یافته ها نشان داد که ورزش حتی برای بیماران سرطانی چاق هم مفید می باشد، چونکه التهاب را می کاهد و جوامع باکتریایی میکروبیوم روده را بهبود می بخشد.
«کورنلیا اولریچ»، یکی از نویسندگان این مطالعه از مؤسسه سرطان هانتسمن، توضیح داد: «التهاب یک پروسه کلیدی است که سبب بروز سرطان کولورکتال (روده بززرگ) می شود. ما می دانیم که BMI [شاخص توده بدنی] بالا موجب التهاب در اطراف بدن می شود.»
اولریچ در بیانیه خبری مؤسسه اظهار داشت: «چاقی در آستانه تبدیل شدن به عامل شماره ۱ سرطان است و درحال پیشی گرفتن از سیگار است. بیش از ۱۳ سرطان با چاقی مرتبط هستند. بدین جهت مهمست که درک نماییم ورزش با شدت متوسط می تواند به بیماران مبتلا به سرطان روده بزرگ کمک نماید تا التهاب را کاهش دهند، سلامت روده خودرا بهبود بخشند و عمر طولانی تری داشته باشند؛ حتی اگر اضافه وزن داشته یا چاق باشند.»
این مطالعه بر روی بیماران مبتلا به سرطان روده تازه تشخیص داده شده انجام شد. پژوهشگران در آلمان و همین طور یوتا نمونه مدفوع ۱۷۹ بیمار مبتلا به سرطان روده بزرگ در مراحل ۱ تا ۴ را که میان اکتبر ۲۰۱۰ تا مارس ۲۰۱۸ ثبت نام کرده بودند، ارزیابی کردند.
آنها دریافتند که سطح فعالیت بدنی بالاتر با تنوع میکروبیوم روده بیشتر مرتبط می باشد که نشانگر سلامت روده است.
به گفته محققان: «بیماری که فعال و پرتحرک است دارای میکروبیوم های متنوع تر و تعداد کمتری از باکتری های محرک سرطان کولورکتال و مقادیر بالاتری از باکتری هایی است که در مقابل سرطان کولورکتال محافظت می کنند.»
اولریچ در این بیانیه اظهار داشت: «مطالعه ما نشان میدهد که هیچکس نیازی به ورزشکار بودن ندارد تا از مزایای آن بهره مند شود. فقط فعال بودن و تحرک داشتن مفیدست.»
محققان این یافته ها را گام مهمی در درک تأثیر یک روده سالم بر نتایج سرطان روده بزرگ نامیدند.
مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریهای ایالات متحده به بزرگسالان سفارش می کند که هر هفته ۱۵۰ دقیقه ورزش متوسط داشته باشند.

1401/08/29
14:44:51
5.0 / 5
119
تگهای خبر: اضافه وزن , باكتری , بدن , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس