نتایج یك مطالعه نشان می دهد؛

فواید شناختی بازی های ویدیویی برای کودکان

فواید شناختی بازی های ویدیویی برای کودکان به گزارش آرایش عروس، یک مطالعه جدید نشان داده است که بچه ها در سن مدرسه که ساعت ها در روز را صرف بازی های ویدیویی می کنند، امکان دارد در بعضی از آزمون های چابکی ذهن، از همسالان خود بهتر عمل کنند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، محققان دریافتند در مقایسه با کودکانی که هیچگاه بازی های ویدئویی انجام نداده اند، آن هایی که به صورت منظم ساعت ها به این گونه بازی ها می پردازند، در دو آزمون استاندارد شناختی نمرات بالاتری کسب کردند: یکی اندازه گیری حافظه کوتاه مدت و دیگری سنجش کنترل تکانه.
کارشناسان تاکید نمودند که این یافته ها ثابت نمی کند که بازی ذهن بچه ها را تیز و چابک می کند. امکان دارد کودکانی که در بعضی از وظایف ذهنی برتر هستند، به سمت بازی های ویدئویی کشیده می شوند.
«بادر چارانی»، محقق ارشد از دانشگاه ورمونت، اظهار داشت: «تحقیقات گذشته بر تأثیرات منفی بازی های ویدئویی بر کودکان متمرکز بوده است: این که آیا با مشکلاتی مانند پرخاشگری، خشونت یا افسردگی مرتبط است؟»
وی در ادامه اضافه کرد: «مطالعات کمتری به این مورد پرداخته اند که بازی ویدئویی، که احتیاج به درگیری ذهنی فعال دارد، می تواند مزایایی داشته باشد؛ حداقل در مقایسه با زمان نمایش "منفعل" مانند تماشای تلویزیون یا جستجو در شبکه های اجتماعی.»
چارانی اظهار داشت: «مطالعه ما نشان داده است که بازی های ویدئویی حداقل بدتر از زمان های صرف شده برای سایر صفحه های نمایش نیست. و حتی امکان دارد مزایایی داشته باشد.»
در حال حاضر، آکادمی اطفال آمریکا محدودیت های سختی را برای تماشای صفحه نمایش برای کودکان زیر ۶ سال سفارش می کند.
محققان تاکید می کنند استفاده از صفحات نمایشگر نباید با ورزش و خواب تداخل داشته باشند. کودکان و نوجوانان بزرگ تر باید روزانه حداقل یک ساعت فعالیت بدنی و خواب کافی داشته باشند: ۸ تا ۱۲ ساعت، بسته به سنشان.


منبع:

1401/08/07
08:03:55
5.0 / 5
392
تگهای خبر: استاندارد , بدن , محققان , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس