گزارش محققان استرالیایی؛

سلاح مخفی کودکان در مقابله با کووید 19

سلاح مخفی کودکان در مقابله با کووید 19 به گزارش آرایش عروس، محققان استرالیایی گزارش می دهند که پوشش بینی کودکان بهتر از بزرگسالان در مقابل عفونت ناشی از کروناویروس محافظت می کند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، «کریستی شورت»، یکی از نویسندگان این مطالعه از دانشگاه کوئینزلند استرالیا، اظهار داشت: «در کودکان نسبت به بزرگسالان نرخ ابتلاء به کووید ۱۹ کمتر بوده و علایم خفیف تری دارند، اما علل این امر ناشناخته است. ما نشان دادیم که پوشش بینی کودکان نسبت به بینی بزرگسالان پاسخ التهابی بیشتری به کروناویروس دارد.»
او اظهار داشت: «محققان هنگام مقایسه واکنش شرکت کنندگان به انواع کووید، تفاوت های عمده ای را بر مبنای سن پیدا کردند.»
برای این مطالعه، آنها نمونه هایی از سلول های پوششی بینی ۲۳ کودک سالم و ۱۵ بزرگسال سالم را در معرض کروناویروس قرار دادند. محققان دریافتند که ویروس در سلول های کودکان کمتر تکثیر می شود و پاسخ ضدویروسی بیشتر است.
شورت اظهار داشت: «چندین توضیح احتمالی در اینباره وجود دارد.»
وی اضافه کرد: «این شرایط می تواند سازگاری با افزایش تهدیدات مهاجمین خارجی مانند ویروس ها یا باکتری هایی باشد که در دوران کودکی مشاهده شده اند. همینطور امکان دارد افزایش قرار گرفتن در معرض این تهدیدات در دوران کودکی، به پوشش بینی کودکان آموزش دهد تا پاسخ پیش التهابی قوی تری ایجاد کنند.»
شورت اضافه کرد: «بیان ژن های مبارزه کننده با ویروس امکان دارد به علت تفاوت های متابولیکی بین کودکان و بزرگسالان تغییر کند.»
این مطالعه نشان داد که نوع دلتا کووید به صورت قابل توجهی کمتر از بزرگسالان در سلول های بینی کودکان تکثیر می شود. با این وجود، این الگو با نوع مسری تر اومیکرون که حالا در سرتاسر جهان غالب است، کمتر مشهود بود.
شورت می گوید: «در مجموع، این یافته ها نشان داده است که پوشش بینی کودکان از عفونت و تکثیر کمتر کروناویروس پشتیبانی می کند، اما امکان دارد این مساله با تکامل ویروس، درحال تغییر باشد.»
برای تأیید این یافته ها و تعیین نقش عوامل دیگر مانند آنتی بادی ها در حفاظت از کودکان در مقابل عفونت کروناویروس، تحقیقات بیشتری در جمعیت بزرگ تر مورد نیاز است.


منبع:

1401/05/22
10:10:27
5.0 / 5
532
تگهای خبر: باكتری , بینی , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس