رئیس انجمن پرستاری جامعه نگر مطرح كرد

ضرورت تقویت خدمات پرستاری در منزل

ضرورت تقویت خدمات پرستاری در منزل به گزارش آرایش عروس رئیس انجمن پرستاری جامعه نگر اظهار داشت: در مراکز مراقبت در منزل (هوم کر) بخصوص بعد از انتشار کرونا شاهد نقش آفرینی های کلیدی پرستاران بودیم و این نشان داده است به دنبال توجه به این بخش اتفاقات بهتری رخ می دهد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، حمیدرضا عزیزی در نخستین همایش ملی پرستاری جامعه نگر، اظهار داشت: از دهه ۷۰ مراکز هوم کر رسما فعالیت خویش را آغاز کردند و در خلال این سالها تحولات زیادی رخ داد؛ بخصوص در دهه ۹۰ که با ابلاغ آئین نامه جدید و استقلال نسبی و با هویت اساسی که به مراکز داده شد اتفاقات خوبی رخ داد. در دنیا هم شاهد بودیم بحث پرستاری جامعه نگر از نظر فراوانی رشد قابل ملاحظه ای داشته است؛ بخصوص این که پس از دهه ۱۹۸۰ نظام های سلامت دنیا پیشرفت های زیادی داشتند.
وی ادامه داد: مراکز مراقبت در دنیا در سالهای گذشته از بیمارستان محور بودن به سطح جامعه آمده است و ما هم امیدواریم این مراکز هوم کر در کشور ما بتواند آنگونه که شایسته است این فرهنگ را تلقی بخشد.
او تصریح کرد: در مراکز هوم کر بخصوص بعد از انتشار کرونا شاهد نقش آفرینی های کلیدی پرستاران بودیم و این نشان داده است به دنبال توجه به این بخش اتفاقات بهتری رخ می دهد. تغییرات جمعیتی و افزایش سالمندی، افزایش بیماری های مزمن، افزایش دانش و آگاهی مددجویان و... سبب گشته است که در راهبردهای خود تجدیدنظر کرده و تعریف جدیدی از پرستار جامعه نگر داشته باشیم. کلید توسعه پایدار جوامع، مشارکت مردمی و مبحث ارج نهادن به سازمان های مردم نهاد است. در این خصوص در سه یا چهارسال گذشته موفق شدیم با مجوزی که از وزیر کشور گرفتیم انجمن ملی پرستاران جامعه نگر را با هدف توسعه و ترویج خدمات پرستاری راه اندازی نماییم.
وی ادامه داد: اعتقاد داریم دو ساحت در هم تنیده توانمندسازی مراکز و ارتقای کیفیت خدمات دو روی یک سکه هستند یعنی هرچه مراکز خدمات بهتری عرضه کنند بطور قطع کیفیت خدمات بهبود می یابد. هم اکنون به فضل الهی شاهد می باشیم در مجموعه وزارت بهداشت و سازمان نظام پرستاری، اولویت های اصلی این بخش تعیین شده است و امیدواریم با مشارکت همگانی بتوان اتفاقات قابل ملاحظه ای را رقم زد.
منبع:

1401/03/24
21:01:28
5.0 / 5
550
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس