نتایج یك تحقیق جدید نشان می دهد؛

ویتامین D خطر سرطان سینه را تا ۲۱ درصد می کاهد

ویتامین D خطر سرطان سینه را تا ۲۱ درصد می کاهد به گزارش آرایش عروس به قول محققان، کمبود ویتامین D در حال افزایش می باشد و افراد دارای پوست تیره که در نیمکره شمالی زندگی می کنند به صورت خاص تحت تأثیر این مساله هستند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، کمبود ویتامین D به صورت فزاینده ای با بیماری های مختلف همچون سرطان سینه مرتبط می باشد.
نتایج یک مطالعه نشان داده است که زنان سیاهپوست و اسپانیایی تبار که سطح ویتامین D کافی دارند، ۲۱ درصد کمتر از آنهایی که گرفتار کمبود هستند، در معرض ابتلاء به سرطان سینه هستند.
افراد سیاهپوست و اسپانیایی تبار به علت میزان بالاتر ملانین در پوست، بیشتر از افراد سفیدپوست گرفتار کمبود ویتامین D هستند. این بدان معناست که ویتامین D کمتری هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید ایجاد می شود. این پدیده در عرض های جغرافیایی بالاتر بارزتر می شود چونکه میزان نور خورشید در طول سال کمتر از مناطق نزدیک به استوا است.
از سوی دیگر میزان پایین ویتامین D به صورت فزاینده ای با خیلی از بیماری ها همچون برخی بیماری های خودایمنی و سرطان ها مرتبط می باشد.
علل سرطان سینه چند عاملی است، همچون استعداد ژنتیکی، سن و سبک زندگی. بعضی از تحقیقات نشان می دهد که میزان ویتامین D هم امکان دارد بر احتمال ابتلاء به سرطان سینه تاثیر بگذارد.
در این مطالعه زنان سیاهپوست و اسپانیایی تبار که خواهرشان سرطان سینه داشتند مورد بررسی قرار گرفتند. خانمهایی که خواهری دارند که به سرطان سینه مبتلا شده است، دو برابر بیشتر از افرادی که یکی از بستگان نزدیک شأن به این بیماری مبتلا است، مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده می شوند.

1401/02/20
12:17:47
5.0 / 5
215
تگهای خبر: بیمار , بیماری , زنان , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس