مطالعات نشان می دهند؛

سه فاکتور اصلی مبتلاشدن به زوال عقل را بشناسید

سه فاکتور اصلی مبتلاشدن به زوال عقل را بشناسید آرایش عروس: برمبنای تحقیقات جدید، نزدیک به نیمی از موارد زوال عقل ممکنست با ده ها عامل خطر قابل تعدیل ارتباط داشته باشد که با اهمیت ترین آنها فشار خون بالا، چاقی و عدم فعالیت بدنی است.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، یافته ها حاکی از آنست که می توان از بخش بزرگی از موارد زوال عقل پیشگیری کرد.
«مارک لی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه مینه سوتا، اظهار داشت: «افراد می توانند با انجام اقداماتی خطر ابتلاء به زوال عقل را افزایش یا کاهش دهند».
تحقیقات قبلی ۱۲ عامل پرخطر قابل اصلاح را شناسایی نمودند که تصور می شود عامل تقریباً ۴۰ درصد موارد زوال عقل در سراسر جهان هستند. این موارد شامل سطح تحصیلات پایین، کاهش شنوایی، لطمه مغزی تروماتیک، فشار خون بالا، مصرف بیش از اندازه الکل، چاقی، سیگار کشیدن، افسردگی، انزوای اجتماعی، عدم فعالیت بدنی کافی، دیابت و آلودگی هوا هستند.
در مطالعه فعلی، پژوهشگران دریافتند سه عامل در رابطه با قلب، بیشترین خطر را با زوال عقل دارند: فشار خون بالا در ۶.۷ درصد؛ چاقی تا ۷ درصد؛ و عدم فعالیت بدنی تا ۶.۷ درصد موارد ابتلاء به زوال عقل نقش دارند.
به گفته پژوهشگران، حفظ یک سبک زندگی فعال شناختی و فیزیکی و کنترل شاخصهای خطر بوسیله دارو، در طول زندگی برای سلامت مغز در آینده حیاتیست و احتمالاً بر خیلی از عوامل خطر مورد بررسی در این مطالعه تأثیر می گذارد.


منبع:

1400/12/21
12:07:37
5.0 / 5
292
تگهای خبر: بدن , چاقی , دارو , دیابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس