رئیس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت:

رعایت پروتکلهای بهداشتی به زیر ۴۵ درصد نزول کرد

رعایت پروتکلهای بهداشتی به زیر ۴۵ درصد نزول کرد به گزارش آرایش عروس رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت اظهار داشت: متأسفانه هنوز سطح رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور، راضی کننده نیست و کمتر از 45 درصد است.


به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، محمد مهدی گویا با بیان این مطلب گفت: هیچ گاه واکسیناسیون به تنهایی عامل کاهش موارد ابتلاء و مرگ و میر نیست. واکسیناسیون یکی از با اهمیت ترین عوامل کاهش ابتلاء و فوت است و از طرف دیگر رعایت پروتکلهای بهداشتی خصوصاً عدم حضور دسته جمعی در اجتماعات مختلف که بارها تاکید شده، می تواند در کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا مؤثر باشد. وی ادامه داد: موج ششم بیماری کرونا می تواند در کشور ایجاد شود و دلیلهای مختلفی می تواند داشته باشد. هنوز به واکسیناسیون کامل و با پوشش بالا دست پیدا نکرده ایم. فرا رسیدن فصل سرما، حضور در اجتماعات و بازگشایی مدارس اگر کارشناسی نشده و حساب نشده باشد می تواند موجب افزایش موارد بیماری در کشور شود و ما را به سمت موج ششم بیماری ببرد.

رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت اشاره کرد: از مردم تقاضا داریم که علاوه بر رعایت پروتکلهای بهداشتی، افرادی که هنوز برای واکسیناسیون اقدامی نکرده اند، به سرعت این کار را انجام دهند. واکسیناسیون دانش آموزان برای ما خیلی مهمست و پوشش واکسیناسیون در این گروه سنی باید افزایش پیدا کند تا اطمینان خاطر بیشتری داشته باشیم.

گویا اشاره کرد: متأسفانه هنوز سطح رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور، راضی کننده نیست و کمتر از ۴۵ درصد است البته میزان رعایت پروتکل ها در نقاط مختلف کشور، متفاوت می باشد به شکلی که در بعضی شهرستانها به بالای ۶۰ تا ۷۰ درصد اما در بعضی دیگر کمتر از ۴۰ درصد است. افزایش سطح رعایت پروتکلهای بهداشتی در کشور نیاز به تبلیغات، اطلاع رسانی و گفتگوی محلی با مردم در مناطق مختلف دارد.

وی تصریح کرد: ابتلاء به بیماری زونا و سرخک هیچ ارتباطی به بیماری کرونا ندارد اما هر کدام از این بیماری به درجاتی، سیستم ایمنی بدن را درگیر می کنند. اگر فردی به زونا یا سرخک مبتلا شود چون سیستم ایمنی او، ضعیف می شود و در صورتیکه به کرونا نیز مبتلا شود، نوع کرونا در این فرد، ممکنست شدیدتر باشد.


منبع:

1400/09/18
12:24:12
5.0 / 5
376
تگهای خبر: بدن , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس