محققان می گویند؛

ارزیابی مرگ ناشی از كووید 19 با دو علامت در خانه

ارزیابی مرگ ناشی از كووید 19 با دو علامت در خانه آرایش عروس: نتایج یک پژوهش نشان میدهد میزان غیرعادی اکسیژن خون و میزان تنفس از عوامل پیش بینی کننده وخامت حال بیمار در خانه است.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، مطالعه پژوهشگران دانشگاه واشنگتن بر روی ۱۰۹۵ بیمار کرونائی بستری شده در بیمارستان نشان داد که با دو علامت سلامت یعنی سرعت تنفس و اشباع اکسیژن خون، مرگ و میر بالاتر قابل پیش بینی است.
دکتر «نیل چاترجی»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «یافته ها نشان میدهد برای تعدادی از افراد مبتلا به کووید ۱۹، این دو علامت می تواند بیان کننده مراجعه سریع به بیمارستان باشد.»
محققان در این مطالعه، ۱۰۹۵ بیمار ۱۸ سال به بالا را که به خاطر کووید ۱۹ در بیمارستان بستری شده بودند مورد بررسی قرار دادند.
محققان مشاهده نمودند در مقایسه با افرادی که با میزان نرمال اکسیژن خون در بیمارستان بستری شده بودند، بیماران دارای کمبود اکسیژن در خون در زمان پذیرش ۱.۹ تا ۳.۲ بار بیشتر در معرض خطر مرگ و میر بودند.
در مقابل، سایر علایم بالینی در زمان پذیرش در بیمارستان نظیر ضربان قلب، فشارخون و دمای بدن با نرخ مرگ و میر مرتبط نبودند.
محققان سفارش می کنند افرادی که نتیجه آزمایش کووید ۱۹ آنها مثبت است، خصوصاً افرادی که در معرض خطر بیشتر عوارض جانبی ناشی از سن بالا یا چاقی هستند، حتما میزان اکسیژن خون زیر ۹۲٪ را کنترل کنند.
همچنین اندازه گیری ساده میزان تنفس هم خیلی مهم می باشد. اگر در هر دقیقه ۲۳ بار نفس می کشید، باید با پزشک تماس بگیرید.


منبع:

1400/03/05
12:12:54
5.0 / 5
302
تگهای خبر: بدن , بیمار , بینی , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس