معاون وزیر بهداشت تاكید كرد

شناسایی سوپرماركت های فاقد پروانه فروش مواد دخانی

شناسایی سوپرماركت های فاقد پروانه فروش مواد دخانی معاون بهداشت وزارت بهداشت در نامه ای به معاونین بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور بر ضرورت استمرار برنامه های کنترل و مبارزه با دخانیات، تاکید نمود.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، در متن نامه دکتر علیرضا رییسی خطاب به معاونان بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور آمده است: « ضمن قدردانی از اقدامات ارزشمند آن معاونت در سنوات قبل، خواهشمند است دستور فرمایید با استمرار برنامه های کنترل و مبارزه با دخانیات، اقداماتی به مناسبت روز و هفته بدون دخانیات حول محورهای اعلام شده و به شرح زیر انجام پذیرد و گزارش اقدامات انجام شده ( فیلم، عکس، پوستر، پمفلت، بسته های آموزشی و....) حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰.۰۵.۳۱، به دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات در مرکز سلامت محیط و کار این معاونت ارسال گردد:
-ایجاد هماهنگی و جلب مشارکت مجامع امور صنفی، تولیدی، توزیعی در مورد آموزش و بستر سازی مناسب جهت پیشگیری از عرضه مواد دخانی بخصوص قلیان در اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی.
-شناسایی خواربار فروش ها، سوپر مارکت ها و سایر اماکن فاقد پروانه عاملیت فروش که مبادرت به فروش و توزیع مواد دخانی می نمایند و صدور اخطار کتبی و در صورت تکرار ارسال پرونده تخلف آنها به دادسرا.
-انجام تبلیغات محیطی و نمایش پیام ها و هشدارهای بهداشتی در مکان های پرتردد شهر.
-برگزاری مسابقات فرهنگی و آموزشی با موضوعات کنترل دخانیات بخصوص قلیان به صورت غیر حضوری.
-تشکیل تیم های بازرسی مشترک با ارگان های ذی ربط برای بازرسی اماکن عمومی و مراکز عرضه قلیان و مواد دخانی و اعمال قانون پیرو بخشنامه دادستان کل کشور به دادسراهای سراسر کشور در خصوص پشتیبانی از ضابطین و بازرسان بهداشتی در اجرای ممنوعیت عرضه قلیان در اماکن و مراکز عمومی.
-آموزش عمومی در مورد مضرات مصرف دخانیات و مواجهه با دود دست دوم و اهمیت ترک دخانیات به صورت غیر حضوری.
-آموزش کارگران در کارگاه ها، کارخانجات مختلف و مراکز کارگری و اتحادیه های مربوطه به صورت غیر حضوری و با استفاده از رسانه های تولیدی.
-بهره گیری از رهنمودهای روحانیون و ائمه جمعه و جماعت و فتواهای آیات عظام به منظور آگاه نمودن اقشار مختلف جامعه (بسته به وضعیت منطقه از نظر بیماری کرونا ویروس، به صورت حضوری یا غیر حضوری)
-انجام مصاحبه و برگزاری میزگردهای علمی به مناسبت روزهای هفته با رعایت موازین بهداشتی.
-اقدامات و فعالیتهای تبلیغاتی از قبیل تهیه پوستر، پمفلت و تیزرهای تبلیغاتی حول محور شعار سال جاری.
-هماهنگی جهت پیگیری عرضه خدمات ترک دخانیات در مراکز جامع سلامت به منظور کمک به مصرف کنندگان مواد دخانی برای ترک مصرف دخانیات.
مستندات درخواستی در ارسال گزارش:
- فایل رسانه های ساخته شده همچون کلیپ، تیزر، پوستر و... ( ارسال به ایمیل irantcs۱۴۰۰@gmail.com)
- تصاویر در ارتباط با هر فعالیت مانند تبلیغات محیطی، آموزش مجازی و...
- گزارش ارزشیابی فعالیت هفته بدون دخانیات در صورت انجام»
منبع:

1400/02/16
18:52:46
5.0 / 5
335
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس