در گزارش آرایش عروس عنوان شد؛

تحمیل هزینه 54 میلیارد دلاری بی تحركی به حوزه بهداشت

تحمیل هزینه 54 میلیارد دلاری بی تحركی به حوزه بهداشت مسئول روابط عمومی شبكه های تخصصی سازمان های مردم نهاد برای مهار كرونا، اعتقاد دارد كه در شرایط انتشار كرونا هر تحرك و ورزشی در خانه گامی به سمت سلامتی است.احمد قویدل مسئول روابط عمومی کمیته همکاری شبکه های تخصصی سازمان های مردم نهاد برای مهار کرونا (شبکه کمک)، در گفتگو با خبرنگار مهر، عنوان کرد: سازمان بهداشت جهانی در اطلاعیه ای مطبوعاتی در ۲۶ نوامبر ۲۰۲۰ تاکید نموده است اگر جمعیت جهان فعالیت ورزشی و اساساً تحرک داشته باشند آمار مرگ و میر در جهان ۵ میلیون نفر در سال کاسته می شود.
وی اضافه کرد: مدیرکل سازمان بهداشت جهانی تاکید نموده است دستور العمل های جدید سازمان بهداشت جهانی در مورد تحرک های بدنی و مضرات کم تحرکی مردم انتشار یافته است، در این شیوه نامه ها تاکید گردیده در شرایط انتشار کرونا که مردم بیشتر در خانه هستند در هر سن و با هر نوع توانایی هر نوع حرکتی برای تأمین سلامتی آنها اهمیت دارد.
قویدل اظهار داشت: در این دستورالعمل بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه فعالیت هوازی (حتی در خانه) در هفته برای همه بزرگسالان و حتی افرادی که در شرایط مزمن با معلولیت های شدید زندگی می کنند سفارش گردیده است. این سازمان جهانی تحرک بدنی را برای کودکان و نوجوانان هر روز به صورت متوسط ۶۰ دقیقه (حتی در خانه) سفارش نموده است.
وی اضافه کرد: متأسفانه شیوع گسترده کرونا باعث گردیده است مردم خیلی از اقدامات مفید همچون ورزش را در هر شرایطی فراموش می کنند و یا بیماران مبتلا به بیماری های مزمن مانند دیابت، بیماری های قلبی، انواع سرطان ها، بیماری فشار خون و انواع بیماری های خاص و دیر درمان با ترس از کرونا، معین ها و آزمایش های ادواری خویش را انجام نمی دهند و یا زنان و دختران معاینات ادواری زنان را برای جلوگیری از انواع سرطان های شایع به فراموشی سپرده اند که بدون شک این بی توجهی ها موجی از اتفاقات ناگوار را برای این بیماران در آینده تحمیل خواهد نمود.
مسئول روابط عمومی شبکه کمک، افزود: دستورالعمل های جهانی برای توسعه سیاست های ملی بهداشت در پشتیبانی از برنامه اقدام جهانی WHO در مورد فعالیتهای بدنی که به صورت سندی برای بازه زمانی ( ۲۰۱۸-۲۰۳۰) تدوین گردیده است، در هفتاد و یکمین مجمع جهانی بهداشت در سال ۲۰۱۸ با این هدف مصوب شده که عدم تحرک جسمی مردم جهان را تا سال ۲۰۳۰ به میزان ۱۵ درصد کم کند. این در شرایطی است که آمار WHO نشان داده است از هر چهار بزرگسال یک نفر و از هر پنج نوجوان چهار نفر فعالیت بدنی کافی ندارند.
وی اضافه کرد: این عدم تحرک در سطح جهانی هزینه ای بالغ بر ۵۴ میلیارد دلار برای مراقبت های بهداشتی مستقیم و ۱۴ میلیارد دلار دیگر برای از دست دادن بهره وری به جامعه جهانی تحمیل می نماید. این رهنمودها زنان را به حفظ فعالیت بدنی منظم در طول حاملگی و بعد از زایمان تشویق می کند. آنها همینطور مزایای پرارزش سلامتی فعالیت بدنی را برای افراد دارای معلولیت برجسته می کنند.
قویدل تصریح کرد: در این سند به سالخوردگان (۶۵ سال یا بیشتر) سفارش شده که برای کمک به پیشگیری از زمین خوردن و بهبود سلامتی، فعالیتهایی را که بر تعادل و هماهنگی و همینطور تقویت عضلات است، با راهنمایی کارشناسان انجام دهند. سالخوردگان باید باور کنند که می توانند با تمرین تعادل خویش را در تحرک های عادی زندگی حفظ کنند. همینطور فعالیت بدنی منظم کلید پیشگیری و کمک به کنترل بیماری های قلبی، دیابت نوع ۲ و سرطان و کاهش علایم افسردگی و اضطراب، کاهش عوارض آلزایمر، بهبود حافظه و تقویت سلامت مغز است.
وی اظهار داشت: چنانچه مدیر کل WHO در ارتباط با تحرک بدنی سفارش کرده است که داشتن جسمی فعال برای سلامتی حیاتی می باشد و این می تواند به سال ها زندگی کمک نماید. هر حرکتی مهم می باشد، بخصوص حالا که ما محدودیت های بیماری همه گیر کووید ۱۹ را مدیریت می نماییم. همه ما باید هر روز با خیال راحت و خلاقانه درباره انجام فعالیتهای بدنی، فکر و اقدام نماییم.
قویدل اضافه کرد: تمام فعالیتهای بدنی مفید می باشد و می تواند بعنوان بخشی از کار، ورزش و اوقات فراغت یا به صورت پیاده روی و دوچرخه سواری صورت گیرد، حرکات ایروبیک، بازی و کارهای روزمره خانه مانند باغبانی و نظافت هم می تواند در زمره فعالیتهای بدنی محسوب شود.


منبع:

1399/09/08
13:22:48
5.0 / 5
1298
تگهای خبر: بدن , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس