وزیر بهداشت عنوان كرد

كرونا چالشی بزرگ برای سیاستگذاران و كاركنان سلامت

كرونا چالشی بزرگ برای سیاستگذاران و كاركنان سلامت به گزارش آرایش عروس وزیر بهداشت با انتقاد از اقدامات تهدیدكننده و یكجانبه در مهار كرونا، اظهار داشت: این اقدامات نه تنها می تواند مانع از انجلم مداخلات موثر در مبارزه با كرونا شود بلكه به صورت ملی مانع از دسترسی ما به اهداف جهانی و تعهد منطقه ای در زمینه ی پوشش همگانی سلامت شود.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در شصت و هفتمین اجلاس نشست منطقه ای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت بعنوان نخستین سخنران اظهار داشت: بسیار خوشحالم که شصت و هفتمین اجلاس کمیته منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در منطقه مدیترانه شرقی را افتتاح نمایم. نخستین اجلاس مجازی کمیته منطقه ای به سبب شیوع بی سابقه و افزایش پاندمی کووید-19 در حال برگزاری است. آماده شدن برای این اجلاس از جهاتی بسیاری استثنایی بود، که سرانجام ما به این مرحله از برگزاری رسیدیم. مطمئن هستم مانند من، همه شما مشتاقانه منتظر شرکت در بحث های پربار این اجلاس هستید که طی دو روز آینده برگزار می گردد.
وی در ادامه سخنرانی خود اضافه کرد: برای من بسیار مایه خرسندی بود که سال قبل ریاست شصت و ششمین اجلاس منطقه ای در تهران، توسط جمهوری اسلامی ایران را بر عهده داشتم. در آن اجلاس در زمینه موضوعات فنی مهم سلامت که دارای اهمیت خاص در منطقه بودند نظیر اجرای چارچوب آخر دادن به مرگ های قابل پیشگیری نوزادان، کودکان و نوجوانان، بهبود سلامت و توسعه، تقویت پرسنل پرستاری برای پیشبرد پوشش همگانی سلامت در منطقه مدیترانه شرقی و معرفی چارچوب عمل استراتژیک برای بخش بیمارستان به صورت پرباری مورد بحث قرار گرفت.
کرونا چالشی بزرگ برای سیاستگذاران و کارکنان حوزه سلامت
وزیر بهداشت اضافه کرد: موضوعات مورد بحث در اجلاس نشان گر آگاهی قوی ما از این واقعیت بود که سلامت شهروندان هر کشوری منبع اصلی قدرت و پیش نیاز پیشرفت و توسعه می باشد. به صورت غیر منتظره ای، شرایط سال جاری غیرعادی شد. از همان زمانی که تلاش خویش را برای پاسخگویی به این بیماری همه گیر متمرکز نمودیم قصد نداشتیم عرضه خدمات ضروری سلامت، آموزش، تغذیه و معیشت مردم را به خطر بیندازیم. این بیماری یک چالش نسبتا بزرگ برای سیاستگذاران و کارکنان حوزه سلامت ایجاد کرد.

وی با اشاره به عوارض شیوع کرونا، اظهار نمود: پاندمی کووید-19 به شدت منطقه ما را فرا گرفت و درس های زیادی برای آموختن در سطح ملی، منطقه ای و جهانی را عرضه داد. رهبری، همبستگی، رویکرد "کل دولت، کل جامعه"، به کارگیری افراد جامعه، همکاریهای بین بخشی، مداخلات مبتنی بر شواهد و هماهنگی در میان کشورها، ابزارهای لازم برای مدیریت پاندمی کووید-19 است. علاوه بر این ما باید زیرساخت ها در حوزه فن آوری اطلاعات را تقویت نماییم که داده های قابل اعتمادتر، و همینطور پزشکی از راه دور و آموزش الکترونیکی را در دوره جدید عرضه دهیم. اقدامات تهدید کننده یکجانبه، نه تنها می تواند مانع از انجام مداخلات موثر در مبارزه با این بیماری همه گیر شده بلکه به صورت کلی مانع از دسترسی ما به اهداف جهانی و تعهد منطقه ای در زمینه پوشش همگانی سلامت گردد.
نقش WHO در هماهنگی برای مبارزه و مدیریت بیماری کرونا
وزیر بهداشت افزود: سازمان جهانی بهداشت نقش اصلی را در هماهنگی جهانی برای مبارزه و مدیریت این بیماری بر عهده دارد. من از همه کشورهای عضو و سازمان های بین المللی درخواست دارم که از رهبری سازمان جهانی بهداشت حمایت قاطع داشته باشند. از نقش رهبری و تعهد زیاد برادرمان دکتر احمد المنظری، مدیر منطقه مدیترانه شرقی و کمک های همیشگی ایشان قدردانی می نمایم.
نمکی در خاتمه، اظهار داشت: من در اجلاس کمیته منطقه ای سال گذشته، روحیه همکاری و همبستگی را به شکل جدی شاهد بودم. اطمینان دارم این مورد تحت ریاست دکتر هالا زاید، وزیر محترم بهداشت و جمعیت مصر که پیش از اجلاس توسط وزرای بهداشت کشورهای عضو انتخاب شده اند، ادامه خواهد یافت. در آخر مایلم از اعضای کمیته فرعی که طی سالجاری چندین بار تشکیل جلسه دادند و راهنمایی هایی لازم در مورد برگزاری شصت و هفتمین نشست منطقه ای که از ماهیت ویژه ای برخوردار خواهد بود و همینطور در مورد دستور کار فنی این نشست تصمیم گیری نمودند، تشکر و قدردانی می کنم.
گفتنی است؛ افتتاحیه رسمی شصت و هفتمین نشست منطقه ای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت توسط دکتر سعید نمکی - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران و رئیس شصت و ششمین اجلاس نشست منطقه ای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت برگزار گردید.
منبع:

1399/07/21
14:35:53
5.0 / 5
1821
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس