یافته محققان بریتانیایی؛

چاقی در جوانان می تواند فاكتور پرخطری برای بیماری ام اس باشد

چاقی در جوانان می تواند فاكتور پرخطری برای بیماری ام اس باشد آرایش عروس: پژوهشگران می گویند نرخ بالا چاقی در كودكان و نوجوانان می تواند نقش مهمی در ریسك مبتلاشدن افراد به بیماری ام اس داشته باشد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، مطالعه قبلی نشان داده است که ۵۳ درصد ریسک بیماری ام اس ارتباط مستقیم با شاخصهای زیست محیطی دارد. بعنوان مثال، از هر ۵ مورد ابتلاء، یک مورد می تواند ناشی از سیگار کشیدن باشد.
همچنین چاقی فاکتور پرخطر مهمی در اختلالات نورولوژیکی است.
در این مطالعه، پژوهشگران داده های مربوط به چهار کشور آمریکا، بریتانیا، استرالیا و روسیه را بمنظور برآورد میزان ارتباط بین چاقی و سیگار کشیدن در جوانی و ریسک ابتلاء به بیماری ام اس بررسی کردند. در مجموع، داده ها شامل حدود ۱۵ هزار فرد مبتلا به بیماری ام اس و ۵۸۰ هزار فرد فاقد این بیماری بود.
محققان دانشگاه کوئین مری لندن دریافتند چاقی با ۱۱ درصد موارد ابتلاء به بیماری ام اس در آمریکا، ۹ درصد در استرالیا، ۸ درصد در بریتانیا و ۴ درصد در روسیه مرتبط بود.
افزایش نرخ چاقی در میان جوانان دنیا بدین معناست که تا سال ۲۰۳۵، تعداد این افراد در آمریکا به ۱۴ درصد، در استرالیا به ۱۱ درصد، در بریتانیا به ۱۰ درصد و در روسیه به ۶ درصد خواهد رسید.
«روث دابسن»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «اگر تأیید شود که چاقی در جوانی با افزایش خطر بیماری ام اس در آینده مرتبط می باشد، کاهش نرخ چاقی در دوره کودکی و نوجوانی می تواند میزان ابتلاء به بیماری ام اس و همین طور سایر بیماری های در رابطه با چاقی را کم کند.»


منبع:

1399/06/08
00:54:47
5.0 / 5
2159
تگهای خبر: بیمار , بیماری , چاقی , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس