رئیس مركز مدیریت شبكه وزارت بهداشت:

تامین مكمل های دارویی در خانه های بهداشت مشكل اساسی ندارد

تامین مكمل های دارویی در خانه های بهداشت مشكل اساسی ندارد به گزارش آرایش عروس رئیس مركز مدیریت شبكه وزارت بهداشت، با تاكید بر اینكه مشكل اساسی در تامین مكمل ها در خانه های بهداشت وجود ندارد، اظهار داشت: سال قبل 382 میلیارد تومان و در سه ماهه نخست امسال 30 میلیارد تومان برای این امر اختصاص یافت.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دکتر تبریزی با اشاره به اینکه یکی از اولویت های اصلی وزارت بهداشت تامین مکمل ها برای گروه های سنی هدف است، اظهار داشت: مادران باردار، کودکان، سالمندان، میانسالان و... به شکل مرتب با وجود تمام مشکلاتی که تامین و توزیع وجود دارد، تابحال تامین شده و در مراکز بهداشتی درمانی ما در سراسر کشور و خانه های بهداشت وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه مشکل اساسی در تامین مکمل ها وجود ندارد، اشاره کرد: البته شاید مرکزی به مشکل بخورد اما این مشکل شامل تمام مراکز نیست و تابحال در تامین مکمل ها مشکل اساس نداشتیم. سال قبل ۳۸۲ میلیارد تومان برای خرید مکمل منابع به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور داده شده است و امسال نیز در سه ماهه اول حدود ۳۰ میلیارد تومان برای این امر اختصاص یافته است.

تبریزی افزود: با وجود اینکه مشکلات عدیده ای به لحاظ هزینه های ناشی از گسترش کووید۱۹ داشتیم اما منابع تامین شده و مکمل ها حدودا در تمام مراکز و خانه های بهداشت موجود است.

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت که در یک برنامه تلوزیونی صحبت می کرد، اشاره کرد: اینکه مرکزی مکمل کافی نداشته باشد ممکنست به سبب بروز مشکل در پروسه توزیع باشد. از مردم می خواهم هرگونه مشکلی در حوزه تامین مکمل ها مشاهده نمودند، این مساله را به سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت گزارش دهند.

وی ادامه داد: تا قبل از طرح تحول سلامت، مکمل ها تنها برای کودکان و مادران حامله داشتیم اما بعد از طرح تحول سلامت این طرح گسترش یافت و الان برای کودکان، مادران باردار، دانش آموزان دبیرستانی و... توزیع مکمل ها را داریم.

منبع:

1399/04/27
12:17:53
5.0 / 5
2469
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس