محققان آلمانی پی بردند؛

مصرف لوازم آرایشی در دوره حاملگی سبب چاقی نوزاد می شود

مصرف لوازم آرایشی در دوره حاملگی سبب چاقی نوزاد می شود به گزارش آرایش عروس مطالعه جدید نشان داده است مصرف لوازم آرایشی حاوی پارابن در دوره حاملگی باعث می شود كودكان با احتمال بیشتر داشتن اضافه وزن روبرو باشند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، پارابن ها مواد شیمیایی هستند كه بعنوان نگهدارنده در لوازم آرایشی و محصولات بهداشتی كودك استفاده می شوند. شماری از مطالعات نشان داده اند كه پارابن ها عملی مشابه استروژن را در بدن انجام می دهند و در عملكرد عادی هورمون های بدن اختلال ایجاد می كنند.
در مطالعه جدید، پژوهشگران دانشگاه برلین آلمان پارابن موجود در ادرار زنان حامله را اندازه گیری كردند. آنها دریافتند هرچقدر میزان پارابن در ادرار این زنان بیشتر بود، احتمال اضافه وزن نوزادشان تا سن ۸ سالگی بیشتر بود.
مطالعات نشان داد تركیب موسوم به بوتیل پارابن بیشتر از بقیه پارابن ها موثر است بطوریكه در مادران دارای بیشترین میزان بوتیل پارابن در ادرار، ریسك چاقی كودك دوبرابر بود. همین طور این تاثیر بر دختران بیشتر از پسران بود.
به گفته پژوهشگران، نتایج این مطالعه بیان كننده این مساله است كه قرارگیری پیش از تولد در معرض مواد شیمیایی موجود در محصولات متداول مصرفی به رشد كودك لطمه می رساند.
در حال حاضر پژوهشگران تاكید دارند مادران حامله و شیرده از محصولات بهداشتی و آرایشی فاقد پارابن استفاده نمایند.

1398/11/27
15:19:24
5.0 / 5
4383
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس