یافته جدید پژوهشی؛

واكسن زونا ریسك سكته را می كاهد

واكسن زونا ریسك سكته را می كاهد آرایش عروس: پژوهشگران دریافتند زونا، عفونت ویروسی ناشی از ویروس آبله مرغان، با افزایش خطر سكته مرتبط می باشد، اما انجام واكسیناسیون از این ریسك در افراد سالمند پیشگیری می كند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، زونا فعالیت مجدد ویروس آبله مرغان است و معمولاً پس از سن ۵۰ سال اتفاق می افتد. ریسك ابتلاء به زونا با افزایش سن و سایر مشكلات سلامت بیشتر می شود. زونا بیماری دردناكی است كه سبب بروز تاول های پوستی شده و می تواند عوارض جدی ای به همراه داشته باشد.
«كیوآنهه یانگ»، سرپرست تیم تحقیق در مركز كنترل و پیش گیری از بیماری ها آمریكا، در این زمینه می گوید: «از هر سه نفر كه مبتلا به ابله مرغان شده باشند، یك نفر در طول عمرش گرفتار زونا می شود. تزریق واكسن زونا به پیش گیری از زونا كمك می نماید و ریسك ابتلاء به زونا را تا حدود ۵۱ درصد می كاهد.»
محققان این مطالعه، گزارش سلامت بیشتر از یك میلیون فرد ۶۶ سال به بالا را كه سابقه سكته نداشتند و بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴ واكسن زونا دریافت كرده بودند، را بررسی كردند. این افراد به طورمیانگین حدود ۴ سال تحت نظر بودند.
محققان دریافتند دریافت واكسن زونا سبب كاهش ریسك سكته تا حدود ۱۶ درصد، كاهش ریسك سكته ایسكمیك (ناشی از لختگی خون) تا ۱۸ درصد و كاهش ریسك سكته هموروئید (ناشی از خونریزی) تا حدود ۱۲ درصد می شود.
یانگ در این زمینه می گوید: «علت افزایش خطر سكته پس از ابتلاء به عفونت زونا به سبب بروز التهاب ناشی از ویروس می باشد.»


منبع:

1398/11/26
21:19:59
5.0 / 5
4385
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سلامت , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس