نقش چاقی و عدم تحرك در بروز ۲ سرطان

نقش چاقی و عدم تحرك در بروز ۲ سرطان به گزارش آرایش عروس بروز سرطان در جوامع مختلف به عوامل گوناگونی وابسته است؛ افزایش سن و افزایش جمعیت سالمندان در جامعه، تغذیه، عدم تحرك و... همچون عوامل موثر در بروز سرطان ها هستند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، با افزایش سن، سرطان ها روند رو به افزایشی را پشت سر می گذارند و این مورد درحالی است كه جمعیت كشور ما هم رو به پیری رفته و نسبت جمعیت سالمند به جوان افزایش یافته است. از دیگر عوامل موثر در مبتلا شدن به سرطان ها، می توان به شیوه زندگی ناسالم، تغذیه ناسالم و عوامل محیطی اشاره نمود. بعنوان مثال افزایش وزن به دنبال تغذیه اشتباه و استفاده از غذاهای فرآوری شده، چرب و پركالری در كنار مصرف سیگار و الكل با خطر افزایش سرطان هایی مانند سرطان پستان و روده بزرگ كه وزن فرد و كم تحركی در بروز آن نقش دارد، ارتباط دارند.
در این بین با عنایت به این نكته كه ۶۵درصد جمعیت بالای ۳۰سال در ایران با افزایش وزن مواجهند، باید با افزایش وزن بعنوان یكی از عوامل بیماری زا مقابله نمود. درحال حاضر تنها ۳۵درصد جمعیت كشور فعالیت بدنی مناسب دارند كه این رقم با شعار "افزایش فعالیت مساوی است با كاهش بروز سرطان" مغایرت دارد.
همانگونه كه گفته شد عدم تحرك و افزایش وزن می تواند در بروز سرطان پستان و روده بزرگ موثر باشد؛ بگونه ای كه بیشتر از یك چهارم بانوان ایرانی به سرطان پستان مبتلا می شوند. البته به صورت كلی علاوه بر ایران، در جهان هم سرطان پستان بیشترین شیوع را دارد؛ البته این آمار در ایران كمتر از متوسط جهانی است؛ اما نباید از این نكته غافل بود كه با پیر شدن جمعیت كشور، روند مبتلا شدن به سرطان پستان هم رو به افزایش خواهد بود.
بنابر اعلام اداره جلوگیری از سرطان وزارت بهداشت، سرطان روده بزرگ بیماری خاموشی است كه باید جدی گرفته شود. همینطور از آنجایی كه تشخیص زودرس سرطان در درمان قطعی آن نقش مهمی دارد، اگر فردی تغییر در عادت اجابت مزاج، خونریزی و وجود خون در مدفوع را مشاهده كند باید به مراكز بهداشتی درمانی مراجعه نموده و علایم خویش را برای پزشك تشریح كند.1398/11/10
23:28:15
5.0 / 5
4366
تگهای خبر: بدن , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس