محققان دانماركی ادعا می كنند؛

تأثیر افزایش نرخ چاقی بر تغییرات اقلیمی

تأثیر افزایش نرخ چاقی بر تغییرات اقلیمی به گزارش آرایش عروس بر اساس گزارش جدید محققان، افزایش نرخ چاقی در جهان در بحران آب و هوا نقش دارد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، «فیدون ماگكس»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه كپنهاگ دانمارك، در اینباره می گوید: «بررسی های ما نشان داده است كنترل چاقی علاوه بر حفظ سلامت و كاهش مرگ و میر، می تواند تاثیر خوبی هم بر محیط زیست داشته باشد.»
به گفته محققان، انسان ها دی اكسیدكربن از خود ساطع می كنند كه این دی اكسید كربن از راه فرایندهای متابولیكی ضروری به منظور زندگی تولید می شود.
دی اكسیدكربن یك گاز گلخانه ای است و میزان تولید آن برپایه میانگین نرخ متابولیك و میانگین سایز بدن تعیین می شود.
محققان عنوان می كنند افراد چاق در مقایسه با افراد دارای وزن عادی، دی اكسیدكربن بیشتری تولید می كنند.
همچنین افراد چاق مقدار بیشتری مواد غذایی و نوشیدنی بیشتری مصرف می كنند و همینطور حمل و نقل افراد چاق احتیاج به مصرف سوخت های فسیلی بیشتری دارد.
محققان بیان می كنند این بدین معناست كه انتشار دی اكسید كربن بیشتر با تولید مواد خوراكی و حمل و نقل افراد چاق مرتبط می باشد.
طبق برآورد محققان، چاقی در تولید ۷۰۰ مگاتُن انتشار گاز دی اكسیدكربن بیشتر در سال در جهان نقش دارد كه حدود ۱.۶ درصد از كل انتشار گاز دی اكسیدكربن ناشی از انسان را دربرمی گیرد.
در مجموع محققان پی بردند چاقی با حدود ۲۰ درصد انتشار بیشتر گازهای گلخانه ای (دی اكسیدكربن، متان و اكسیدنیتروژن) مرتبط می باشد.

1398/10/09
21:53:24
5.0 / 5
4692
تگهای خبر: بدن , چاقی , زندگی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس