نوبخت اعلام كرد

دستور دكتر روحانی برای حل مشكلات حوزه سلامت

دستور دكتر روحانی برای حل مشكلات حوزه سلامت به گزارش آرایش عروس سخنگوی دولت با اشاره به اینكه سیاست حمایت از سلامت مردم در دولت دوازدهم ادامه دارد، اظهار داشت: در دولت دوازدهم دو اقدام برجسته یعنی بحث سلامت جامعه و كاهش فقر مطلق را پیش خواهیم برد.به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت در مراسم جشن نفس با اشاره به اینكه تابحال هیچ جلسه ای مانند این مراسم برایم پرارزش و دوست داشتنی نبوده است، اظهار داشت: درود خدا بر همه انسان های ارزشمندی كه با اهدای عضوشان، فرصت حیات مجدد و استمرار حیات را برای هموطنان شان فراهم نموده اند، همینطور درود خدا بر خانواده هایی كه اجازه دادند این عروج برای عزیزان شان فراهم گردد. در عین حال بر كسانی كه این امانات را دریافت كردند تا با استمرار حیات زمینه حیات بخشی برای جامعه باشند درود می فرستم و از پزشكان ارزشمندی كه با علم و دانش و با دستانی پاك به بیماران كمك می كنند تقدیر می كنم.

وی با اشاره به اینكه بعضی از پزشكان بدون وضو دست به بدن بیمار نمی زنند، ادامه داد: در روزهایی كه حضرت امام (ره) بیمار بودند و دكتر فاضل بعنوان پزشك معالج ایشان حضور داشت شنیدم كه دكتر فاضل هیچگاه بدون وضو به بدن امام دست نمی زد ازاین رو از همه انسان هایی كه با علم و دانش، معنویت را گره زده اند تقدیر می كنم.

سخنگوی دولت با اشاره به اینكه یك فرهنگ مشترك بین دین و ملیت و میان اسلامیت و ایرانیت همین فرهنگی است كه به صورت اهدای عضو بروز می كند، اظهار داشت: آمار كشورمان در حوزه اهدای عضو قابل توجه است به طوریكه ما سالانه می بینیم كه هشت هزار نفر در كشور دچار مرگ مغزی می شوند و چهار هزار نفر از آنها می توانند اهدای عضو كنند. این ظرفیت در كشور قابل تقدیر است و من از اینكه یك ایرانی هستم افتخار می كنم.

نوبخت با اشاره به حضورش در مناطق زلزله زده كرمانشاه، اظهار داشت: به جهت مسئولیت در ایام گذشته در مناطق زلزله زده حضور داشتم و مشاركت بالای ایرانی ها را برای كمك به هموطنان شان دیدم. ایرانی ها در زمانیكه برای دفاع از كشورشان نیاز بود وارد صحنه شوند این كار را انجام دادند و اكنون هم در هر زمانی كه به كمك شان نیاز باشد در صحنه حاضر می شوند.

وی با اشاره به اینكه با این ظرفیت اهدای عضو و با وجود 80 میلیون ایرانی پای كار باید برای ارتقای فرهنگ اهدای عضو عوامل برانگیزاننده فرهنگی هم داشته باشیم، اظهار داشت: باید به هنرمندانی كه در این حوزه پای كار آمده اند احترام بگذاریم. حال در كنار این ملت، دولت هم باید كار كند. دولت به همه نهادها و دست اندركاران در حوزه اهدای عضو كمك خواهد نمود.

سخنگوی دولت اظهار داشت: می توانیم بگوییم كه دولت یازدهم در عرصه سیاسی، برجام را پیش برد و در عرصه اجتماعی طرح تحول نظام سلامت را شروع كرد. ما می دانیم كه در زمان تحریم های كشور عراق بر مردم این كشور چه گذشت. حال دولت نباید اجازه دهد كه چنین اتفاقاتی در كشور ما رخ دهد. باید بپرسیم چه كسی می تواند كودكان یمنی را ببیند و متاثر نشود به جز سیاستمداران زورگوی برخی كشورها. حال دولت نباید اجازه دهد سایه این تهدیدها به ملت ایران نزدیك شود ازاین رو برجام در جهت دفع همین تحریم ها بوجود آمد.

نوبخت ضمن تقدیر از وزیر بهداشت به علت پیشبرد طرح تحول نظام سلامت، اظهار داشت: فشار و استرس زیادی برای پیشبرد طرح تحول سلامت به آقای دكتر هاشمی وارد شد. شهادت می دهم كه دكتر هاشمی بیش از همه افراد دولت به دنبال اعتبار برای خدمت به مردم است.

وی با اشاره به اینكه سیاست حمایت از سلامت مردم در دولت دوازدهم هم تكرار می شود، ادامه داد: در كنار كار بزرگی كه در بودجه سال 97 انجام داده ایم دو كار برجسته را هم پیش خواهیم برد كه یكی مبحث سلامت جامعه و دیگری كاهش فقر مطلق است.

سخنگوی دولت با اشاره به دستور رییس جمهور در جلسه ستاد اقتصادی دولت، اظهار داشت: در انتهای این جلسه رییس جمهور از من خواست تا هر آنچه را كه برای اجرای طرح تحول نظام سلامت نیاز است فراهم كنم و كاستی هایی كه برای داروخانه ها و دانشگاه های علوم پزشكی پیش آمده را برطرف كنیم و در بودجه سال آینده بحث سلامت مردم را به طور ویژه در لایحه بگنجانیم. بر این اساس من به همه دست اندركاران حوزه سلامت و وزارت بهداشت اعلام می كنم كه دولت از هیچ مساعدتی در زمینه حوزه سلامت مضایقه نخواهد كرد و در كنار شما خواهد بود.

نوبخت با اشاره به هزینه بالای حمل و نقل اعضای حیاتی برای پیوند عضو، اضافه كرد: معاون اجتماعی وزیر بهداشت اعلام نمودند كه برای رسیدن به موقع اعضای پیوندی به بیمار مبلغی نیاز است و من آمادگی دولت را به جهت اینكه فردا این رقم را در اختیار دوستان قرار دهد اعلام می كنم. 

1396/09/10
20:40:45
5.0 / 5
4601
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , جامعه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس