محققان سوئدی پی بردند؛

ارتباط ویروس تبخال و مبتلاشدن به بیماری ام اس

ارتباط ویروس تبخال و مبتلاشدن به بیماری ام اس آرایش عروس: پژوهشگران دریافتند یك گونه شایع از ویروس تبخال ممكنست در مبتلاشدن به بیماری ام اس نقش داشته باشد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، در این مطالعه، پژوهشگران خون حدود ۸۷۰۰ بیمار مبتلا به ام اس و گروه كنترل متشكل از بیشتر از ۷۲۰۰ نفر را كه فاقد بیماری ام اس بودند بررسی كردند. آنها در جستجوی یافتن آنتی بادی های مقابل پروتئین های دو گونه (A و B) ویروس تبخال ۶ (HHV-۶) بودند كه با بیماری ام اس مرتبط می باشد.
بیماران مبتلا به ام اس در مقایسه با گروه كنترل، ۵۵ درصد بیشتر دارای آنتی بادی های مقابل پروتئین HHV-۶A بودند.
محققان موسسه كارولینسكا سوئد مشاهده نمودند ریسك مبتلاشدن به بیماری ام اس، در افراد مبتلا به عفونت HHV-۶A، بیشتر از دو برابر بود. هر چقدر در زمان شناسایی این ویروس در خون، فرد جوان تر باشد، ریسك مبتلاشدن به ام اس در آینده بیشتر می شود.
بیماری ام اس، یك بیماری خودایمنی است كه بر سیستم اعصاب مركزی تاثیر گذاشته و سبب ضعف، مشكلات حركتی و رعشه می شود. هنوز علت این بیماری نامشخص است اما یك نظریه این است كه ویروس سیستم ایمنی را فریب می دهد تا به بافت بدن خودش حمله كند.
اگرچه در تحقیق قبل ارتباط HHV-۶ با بیماری ام اس مشخص شده بود، اما بین گونه های ۶A و ۶B تمایزی قائل نشده بودند. پژوهشگران در این تحقیق توانستند پی ببرند كه گونه ۶A موثر است.
محققان معتقدند ۸۰ درصد كودكان تا پیش از سن ۲ سالگی آلوده به ویروس HHV-۶ می شوند و خیلی از آنها دارای آنتی بادی های مقابل آن در ادامه زندگی شان هستند.


منبع:

1398/09/22
14:33:28
5.0 / 5
4016
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس