ذات الریه هر 39 ثانیه جان یك كودك را در جهان می گیرد

ذات الریه هر 39 ثانیه جان یك كودك را در جهان می گیرد به گزارش آرایش عروس آژانس های بهداشت جهانی در گزارشی اعلام كردند: هر 39 ثانیه یك كودك بر اثر مبتلاشدن به بیماری ذات الریه جان خودرا از دست می دهد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، بررسی های اخیر به مناسبت "روز جهانی ذات الریه" نشان می دهد: سال قبل بیشتر از ۸۰۰ هزار نوزاد و كودك بر اثر مبتلاشدن به ذات الریه جان خودرا از دست دادند و این درحالیست كه بیماری ذات الریه قابل درمان و عموما قابل پیشگیری است.
صندوق كودكان ملل متحد (UNICEF)، موسسه بین المللی Save The Children و چهار سازمان دیگر در گزارشی مشترك، ذات الریه را بیماری "همه گیر فراموش شده" توصیف كرده و از دولت ها درخواست نمودند تا سرمایه گذاری ها را در حوزه واكسیناسیون برای پیش گیری از این بیماری، خدمات سلامت و نیز تولید دارو بالا برند.
در این بررسی آمده است: با وجود اینكه بیماری ذات الریه قابل پیشگیری و درمان پذیر است و به آسانی تشخیص داده می شود یكی از اصلی ترین عوامل مرگ و میر در بین كودكان است.
ذات الریه بیماری ریوی است كه باكتری، ویروس یا قارچ عامل آن است. مبتلایان به این بیماری گرفتار مشكلات تنفسی شده و ریه های آنان مملوء از عفونت و ترشح می شود. این بیماری با واكسن قابل پیشگیری است و با مصرف داروهای آنتی بیوتیك درمان پذیر است. همین طور در موارد جدی اكسیژن درمانی سفارش می شود كه در كشورهای فقیر دسترسی به آن محدود است.
نیجریه، هند، پاكستان، كنگو و اتیوپی نیمی از آمار كودكان قربانی این بیماری را به خود اختصاص داده اند. بیشتر این كودكان قبل از دو سالگی جان خودرا از دست داده اند.
«كوین واتكینز» مدیر اجرایی موسسه Save the Children اظهار داشت: میلیون ها كودك به سبب عدم دسترسی به واكسن، داروهای آنتی بیوتیك و اكسیژن درمانی بر اثر این بیماری جان خودرا از دست می دهند. ذات الریه بیماری فراموش شده جهانی است كه لازم است مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، در این گزارش آمده است ذات الریه عامل مرگ ۱۵ درصد از كودكان زیر پنج سال است اما تنها سه درصد از بودجه اختصاص یافته به بیماری های عفونی، صرف تحقیق در مورد این بیماری می شود.
منبع:

1398/08/21
22:48:55
5.0 / 5
4820
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس