محققان هشدار می دهند؛

قرارگیری در معرض نور آبی باعث سرعت پیری می شود

قرارگیری در معرض نور آبی باعث سرعت پیری می شود به گزارش آرایش عروس تحقیقات نشان می دهد امواج آبی تولیدشده از راه دیودهای ساطع كننده نور توسط لپ تاپ ها و تلفن های هوشمند به سلول های مغز و شبكیه چشم صدمه می رساند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، به قول محققان قرارگیری طولانی مدت و مداوم در مقابل نور آبی ساطع شده از كامپیوتر، تلفن هوشمند و برخی لوازم خانگی بر تسریع روند پیری تأثیر می گذارد.
در این مطالعه از مگس میوه كه به خاطر مكانیسم رشد و سلولی بسیار شبیه انسان است استفاده شد.
این مگس ها ۱۲ ساعت در روز در معرض نور آبی LED قرار گرفتند و محققان واكنش شان را بررسی كردند. آنها دریافتند این نور باعث تسریع روند پیری در این مگس ها شد.
مطالعات نشان داد در مگس های قرارگرفته در معرض نور آبی، سلول های شبكیه چشم و نورون های مغزی صدمه دیده و حركت شان هم مبتلا به اختلال شده بود.
«جاگا گیبولتوویچ»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «ما می دانیم كه نور بدون طیف آبی هم باعث كوتاه شدن طول عمر می شود اما نور آبی طول عمر را به شكل قابل ملاحظه ای می كاهد.»
وی در ادامه اذعان می كند: «نور طبیعی برای تنظیم ریتم شبانه روزی بدن و فرایندهایی نظیر فعالیت امواج مغزی، تولید هورمون و بازسازی سلولی كه شاخص های مهمی برای الگوی خواب و تغذیه هستند، ضروری می باشد.»
به گفته وی، «اما شواهد نشان داده است افزایش قرارگیری در معرض نور مصنوعی فاكتور پرخطر بروز اختلالات شبانه روزی و خواب است.»

1398/07/29
23:49:42
5.0 / 5
4780
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس