تدوین لیست داروهای سنتی و گیاهی تا آخر تیرماه

تدوین لیست داروهای سنتی و گیاهی تا آخر تیرماه به گزارش آرایش عروس مدیركل امور فراورده های طبیعی، سنتی و مكمل سازمان غذا و دارو از تدوین لیست داروهای سنتی و گیاهی تا آخر تیرماه سال جاری اطلاع داد و اظهار داشت: با تدوین این لیست، فراورده های طبیعی و سنتی مورد تایید سازمان در دسترس عموم قرار می گیرد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، مهناز خانوی با اشاره به اینكه شورای تدوین داروهای گیاهی، در حال تدوین لیست داروهای سنتی و گیاهی هستند، عنوان كرد: ۸۰ درصد از مراحل تدوین لیست داروهای سنتی انجام شده و تا آخر تیر ماه لیست مصوب اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به پیشرفت ۵۰ درصدی تدوین لیست داروهای گیاهی هم عنوان كرد: لیست داروهای گیاهی هم تا اواخر تیرماه قابل انتشار خواهد بود.

مدیركل امور فراورده های طبیعی، سنتی و مكمل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینكه انتشار لیست داروهای سنتی و گیاهی عملا سبب مرتب شدن ساز و كارها در این عرصه می شود، اظهار داشت: تمامی داروهای طبیعی و سنتی كه مجوز تولید در ایران را داشته و یا مجوز واردات دارند، در این لیست وارد می شوند. اگر قرار باشد دارویی خارج از این لیست تولید یا وارد شود باید ابتدا در این شورا بررسی شود؛ درصورتی كه فراورده ای در این لیست موجود باشد، شورا اجازه تولید فراورده مشابه را صادر نخواهد كرد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، خانوی با اشاره به اینكه هم اكنون لیست فروارده های طبیعی و سنتی هر سه ماه یكبار به روز می شود، عنوان كرد: لیست فراورده های طبیعی، سنتی، مكمل های تغذیه ای و شیرخشك های رژیمی در سایت سازمان قابل رویت است و با تدوین لیست جدید، محصولات و فراورده ها به صورت رسمی در چارچوب یك آیین نامه عمومی به همراه تاریخچه و مستندات اصلی، در دسترس قرار می گیرد.1398/03/26
14:36:18
5.0 / 5
4979
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس