معاون وزیر بهداشت مطرح كرد

مراقبت حلقه مفقوده سیستم بهداشت و درمان

مراقبت حلقه مفقوده سیستم بهداشت و درمان آرایش عروس: معاون پرستاری وزارت بهداشت با اشاره به اینكه هدف اصلی معاونت پرستاری نمایش مراقبت های با كیفیت و مقرون به صرفه به همه مردم است، اظهار داشت: امر مراقبت در نظام سلامت ما حلقه مفقوده سیستم بهداشت و درمان است.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دكتر مریم حضرتی ضمن بیان این مطلب اضافه كرد: آنچه در همه جوامع علمی و نظام سلامت مورد توجه قرار گرفته است، مفهوم دو كلمه "health care" است. با عنایت به این دو مفهوم، سوالی كه مطرح می شود این است كه ما چه میزان در تحقق اجرای این دو امر مهم موفق بوده ایم.

وی گفت: اینكه بتازگی در رسانه ها اعلام می شود بیشتر از ۶۰ درصد مردم ما از فشار خون خود تا زمانی كه مبتلا به عوارض ناتوان كننده آن نشده اند، اطلاع ندارند، یا اینكه بیشترین عامل مرگ های زودرس در ایران در سال قبل به سبب فشار خون بالا بوده است و موارد خیلی از این قبیل، مستنداتی هستند كه نشان داده است چقدر این دو مفهوم مغفول مانده اند.

حضرتی افزود: بعنوان پرستاری كه سال ها در این حرفه به صورت تخصصی تلاش نموده است، عرض می كنم زمانی كه پرستار سلامت جامعه، پرستار سلامت روان، پرستار سلامت سالمندی، پرستار خانواده و پرستار مدرسه در جایگاه حقیقی خود قرار گیرند و به وظایف اصلی خود در جامعه عمل كنند، آنگاه مفهوم مراقبت نه تنها در بالین كه در جامعه نیز معنای حقیقی خودرا پیدا خواهدنمود.

بنابر اعلام وبدا، وی اظهار داشت: حالا كه زمینه رشد برای امر سلامت و مراقبت به وجود آمده است از همه پرستاران و اندیشمندان حوزه مراقبت های پرستاری در هر جایگاه و مقامی می خواهم یكدل و یك زبان، متحد و با جدیت در جهت ارتقای فاكتورهای مراقبت در جامعه و مراكز مراقبتی و درمانی تلاش كنند و میزان مشاركت در ارتقای كیفی مراقبت در جامعه را مبنای تاثیرگذاری خود بدانند و فراموش نكنیم كه میزان سنجش اثربخشی ما بسته به میزان تاثیری است كه بر سلامت مردم داشته ایم.

حضرتی درانتها اشاره كرد: معاونت مراقبت پرستاری حالا قوی تر، مصمم تر و محكم تر از هر زمان دیگری به تلاش های بی وقفه خود در جهت ارتقای حرفه و خدمت به مردم ادامه خواهد داد و بدون شك مثل همیشه همراهی و همیاری همه گروه های پرستاری در این امر مهم می باشد.1398/03/04
21:29:15
5.0 / 5
4781
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس