رییس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت خبر داد

لحاظ یارانه توانبخشی برای مبتلایان اوتیسم، آماده باش نوروزی برای دارو و درمان بیماران خاص

لحاظ یارانه توانبخشی برای مبتلایان اوتیسم، آماده باش نوروزی برای دارو و درمان بیماران خاص به گزارش آرایش عروس رئیس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت با اشاره به اینكه به منظور حمایت مالی از خدمات توانبخشی بیماران اوتیسم، در معاونت درمان اعتبار ۴ میلیارد تومانی پیش بینی شده، اظهار داشت: بر این اساس برای هر بیمار یك میلیون تومان یارانه جهت دریافت خدمات توانبخشی در نظر گرفته شده است.


به گزارش ایسنا، دكتر مهدی شادنوش درمورد پشتیبانی از مبتلایان به اختلال اوتیسم، اظهار داشت: یكی از اقدامات مهم در ماه های اخیر، تدوین و ابلاغ شناسنامه خدمتی برای طیف اختلال اوتیسم است.

وی خاطرنشان كرد: هم اكنون ۶۲ مركز خصوصی توانبخشی با امكان عرضه خدمات به طیف اختلال اوتیسم در سطح كشور شناسایی شده كه مقرر است دانشگاه های علوم پزشكی با انعقاد قراردادی با این مراكز، از بیماران اوتیسم حمایت مالی كنند. به این صورت كه بیمار خدمات مورد نیاز خویش را با تعرفه دولتی در این مراكز دریافت كرده و دانشگاه بخشی از هزینه ها را جبران می كنند.

شادنوش با اشاره به اینكه به منظور حمایت مالی از خدمات توانبخشی بیماران اوتیسم، در معاونت درمان اعتبار ۴ میلیارد تومانی پیش بینی شده است، اضافه كرد: در این راستا، برای هر بیمار یك میلیون تومان یارانه جهت دریافت خدمات توانبخشی در نظر گرفته شده است. بنابراین دانشگاه های علوم پزشكی باید در این زمینه اقدامات لازم را انجام داده و سریع تر قرارداد با مراكز توانبخشی را آغاز كنند تا بیماران از این خدمات بهره مند شوند.

رئیس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت تصریح كرد: از دیگر برنامه های ما، توسعه دیالیز صفاقی است. سالانه تا ۴ هزار بیمار دیالیزی جدید به صورت خالص به بیماران دیالیزی كشور افزوده می شوند. در ۱۰ سال آینده حدود ۴۰ هزار بیمار به ۳۲ هزار بیمار موجود اضافه می شود، هیچ منبع مالی توانایی مدیریت این هزینه های كمرشكن را نخواهد داشت. بنابراین برای این منظور، دو راه پیش رو داریم؛ یكی از این راه ها، توسعه پیوند عضو و دیگری توسعه دیالیز صفاقی است. هر دو این روش ها جزو برنامه های وزارت بهداشت است و البته مهم ترین كار، آموزش مردم و پیشگیری است.

ایشان در ادامه سخنان خود درمورد آماده باش نوروزی برای درمان، دیالیز و تامین داروهای بیماران خاص و صعب العلاج، عنوان كرد: تمام دانشگاه های علوم پزشكی در سطح كشور باید در حالت آماده باش كامل بوده و از داروهای موجود در داروخانه ها و آمادگی بیمارستان ها برای پذیرش بیماران خاص و صعب العلاج در روزهای تعطیل عید نوروز اطمینان حاصل كنند. همینطور باید به بیماران خاص و صعب العلاج هم اطلاع رسانی كنند كه در روزهای تعطیل برای تهیه دارو به كدام مركز و داروخانه رجوع كنند.

بنابر اعلام وبدا، شادنوش بیان كرد: بیماران جدید دیالیزی باید با دیالیز صفاقی آشنا گردند، ازاین رو مشاوره های آشنایی با دیالیز صفاقی برای این بیماران لزوم دارد. خیلی از بیمارانی كه دیالیز می شوند، از نحوه دیالیز صفاقی اطلاعی نداشته و نمی دانند این دیالیز در افزایش كیفیت زندگی آنها تاثیر بیشتری دارد.

رئیس مركز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت درمورد آماده باش مراكز درمانی برای عرضه خدمات دیالیز به بیماران، خاطرنشان كرد: در حوزه دیالیز، خدماتی كه به بیماران دیالیزی بعنوان گروهی از بیماران خاص عرضه می شود، خدماتی مستمر بوده كه تعطیل بردار نیست. بنابراین چه در روزهای عادی سال و چه در تعطیلات نوروزی برنامه دیالیز بیماران مزمن برنامه عادی سالیانه خویش را دارد.

شادنوش با اشاره به اینكه بیماران دیالیزی سه بار در هفته خدمات مورد نیازشان را دریافت می كنند، اظهار داشت: در تعطیلات عید نوروز، برخی بیماران قصد مسافرت به شهرهای دیگر را دارند، بنابراین طی بخشنامه ای به دانشگاه های علوم پزشكی ابلاغ كردیم تا در شهرهای توریست پذیر آمادگی بیشتری برای پذیرش و عرضه خدمات به بیماران دیالیزی وجود داشته باشد و شرایط به گونه ای فراهم گردد كه بتوانند در شیفت های مازاد این خدمات را عرضه كنند.1397/12/21
21:11:41
5.0 / 5
4072
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , بینی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس