ضرورت توسعه شبكه ملی تحقیقات پرستاری

ضرورت توسعه شبكه ملی تحقیقات پرستاری آرایش عروس: معاون پرستاری وزارت بهداشت اظهار داشت: شبكه های تحقیقات پرستاری باید اعضای هیات علمی را از همه مراكز پژوهشی و دانشگاهی به همكاری برای حل مشكلات نظام سلامت دعوت كنند تا شاهد افزایش بهره وری تحقیقات در حوزه پرستاری باشیم.به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دكتر مریم حضرتی در مجمع عمومی شبكه تحقیقات پرستاری، اظهار داشت: شبكه مراكز تحقیقاتی یكی از مهمترین رویدادهای اخیر پرستاری است كه مهمترین هدف آن كمك به حل مشكلات نظام سلامت است. سهم گروه های پرستاری در تولید علم در حوزه سلامت ۲۵ درصد بوده و در منطقه نیز، در حوزه تحقیقات پرستاری رتبه سوم را به خود اختصاص داده كه این امر جای بسی افتخار است.

وی ارتقای سطح سلامت مردم در حیطه پرستاری را مهم دانست و اظهار داشت: اهمیت شبكه های تحقیقاتی دولتی و یا خصوصی در این است كه همه با هم همراه و همسو در یك جهت تلاش كنند و هدف شكل گیری آنها حل مشكلات نظام سلامت باشد.

حضرتی، وزارت بهداشت، بخش خصوصی حوزه بهداشت و درمان و جامعه را سه ركن اصلی در شبكه های تحقیقاتی دانست و اظهار داشت: نباید شبكه ها را متعلق به بخشی از وزارت بهداشت دانست و این با ماهیت وجودی شبكه ها در تناقض است. از جانب دیگر ۹۷ درصد بودجه حوزه سلامت از راه دولت و از جانب وزارت بهداشت پرداخت می شود، پس شبكه ها در تعامل با وزارت بهداشت بوده و مستقل از آن نیستند.

معاون پرستاری وزارت بهداشت و درمان تصریح كرد: شبكه های تحقیقات پرستاری باید اعضای هیات علمی را از همه مراكز پژوهشی و دانشگاهی به همكاری برای حل مشكلات سلامت مردم دعوت كنند و انتظار داریم توسعه شبكه سازی مراكز تحقیقاتی از ۱۶ مركز موجود تا ۳۰ مركز افزایش یابد تا شاهد افزایش بهره وری تحقیقات در حوزه پرستاری باشیم.

وی اشاره كرد: با استقرار این شبكه ها و پیاده سازی روش های مناسب و همین طور پژوهش های كاربردی و تجاری سازی دانش، امید است كه كیفیت و كمیت پژوهش های علوم پزشكی متحول شده و تاثیر آن در سلامت نمود یابد.

بنا بر اعلام وبدا، تشریح اهداف شبكه ملی تحقیقات پرستاری، تشكیل هیات موسسه و اهداف راهبردی، نظام نوین اطلاعات پژوهشی پزشكی كشور، سامانه علم سنجی اعضای هیات علمی علوم پزشكی، سامانه خبره یاب و نمایش رهنمودهای ارشادی همچون موضوعاتی بود كه در نشست مجمع عمومی شبكه تحقیقات پرستاری مورد بررسی قرار گرفت.

همین طور درانتها این نشست، با حضور دكتر عباس نجاری، نماینده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به منظور تشكیل شورای راهبردی و انتخاب ریاست این شبكه رای گیری انجام شد و بر طبق این رای گیری، خانم دكتر اسكویی، رییس قبلی این شبكه، باردیگر بعنوان ریاست شبكه برگزیده شد.
1397/09/11
18:27:51
5.0 / 5
4685
تگهای خبر: بهداشت , پرستاری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس