محققان پی بردند؛

ارتباط اضافه وزن حاملگی و ریسک بالای مرگ ناشی از دیابت

ارتباط اضافه وزن حاملگی و ریسک بالای مرگ ناشی از دیابت آرایش عروس: نتایج یک پژوهش جدید نشان میدهد که افزایش وزن بیش از اندازه در دوران حاملگی با افزایش ریسک مرگ ناشی از برخی مشکلات سلامتی سال ها بعد مرتبط می باشد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از هلث لاین، پژوهشگران دریافتند که افزایش وزن بیش از مقدار سفارش شده در دوران حاملگی با افزایش ریسک مرگ به سبب شرایطی مانند بیماری قلبی و دیابت مرتبط می باشد.
شواهد حاکی از آنست که حدودا نیمی از افراد باردار، بیش از آن چه در دستورالعمل های جدید سفارش می شود، وزن اضافه می کنند.
یک گزارش جدید نشان داد که افزایش وزن بیش از اندازه در دوران حاملگی با خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی یا دیابت در دهه های آینده مرتبط می باشد.
بر اساس این مطالعه، خطر مرگ بیشتر در بیشتر گروههای وزنی مورد مطالعه، همچون افرادی که پیش از حاملگی دارای وزن کم، وزن طبیعی یا اضافه وزن بودند، مشاهده شد.
محققان دانشکده پزشکی پرلمن در دانشگاه پنسیلوانیا امیدوارند که این یافته ها خطرات سلامتی در رابطه با افزایش وزن حاملگی را روشن کند.
افزایش وزن بالا می تواند ناشی از تلفیقی از عوامل باشد و نه فقط خود حاملگی که شامل انتخاب های غذایی، کاهش فعالیت بدنی، تغییرات هورمونی و استرس عاطفی است.
به عنوان مثال، افزایش دریافت کالری ناشی از تغییرات هورمونی همراه با کاهش فعالیت بدنی می تواند افزایش وزن را تسریع کند.
در همین حال، استرس حاملگی می تواند بر عادات غذایی و سطح فعالیت تأثیر بگذارد.
مشکلات پزشکی زمینه ای نیز می تواند منجر به افزایش وزن شود.
به عنوان مثال، افزایش وزن می تواند ناشی از احتباس مایعات باشد، که یک علامت رایج در پره اکلامپسی است، وضعیتی که موجب فشار خون بالا و پروتئین در ادرار در دوران حاملگی می شود.
محققان می گویند: «ما می دانیم که افراد مبتلا به پره اکلامپسی در معرض خطر ابتلاء به بیماریهای قلبی عروقی - فشار خون بالا، سکته مغزی، بیماری قلبی - در آینده هستند.»
همچنین اضافه وزن می تواند موجب مقاومت به انسولین شود که موجب می شود بدن کمتر به انسولین پاسخ دهد.
با گذشت زمان، این شرایط می تواند منجر به افزایش سطح قند خون و ایجاد دیابت نوع ۲ شود.
افزایش وزن همین طور می تواند موجب التهاب سیستمیک شود که یک عامل خطر برای خیلی از بیماریهای مزمن همچون بیماریهای قلبی عروقی است.


منبع:

1402/08/09
16:15:58
5.0 / 5
199
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس