محققان چینی پی بردند؛

عفونت کووید احتمال حاملگی را کاهش می دهد

عفونت کووید احتمال حاملگی را کاهش می دهد به گزارش آرایش عروس، یک مطالعه جدید نشان داده است که مثبت شدن آزمایش عفونت کووید۱۹ در یک مرحله خاص از درمان باروری در زنان می تواند شانس حاملگی موفق را کم کند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، این مرحله از درمان تحریک تخمدان کنترل شده نامیده می شود- تکنیکی که برای القای تخمک گذاری در خلال لقاح آزمایشگاهی (IVF) استفاده می شود.
محققان به سرپرستی «فن تیان»، از دانشگاه مرکزی جنوبی در چین، می گویند که پزشکان باید به زوج هایی که تحت درمان IVF قرار می گیرند، راهنمایی کنند که عفونت کووید -۱۹ امکان دارد بر کیفیت جنین و مرحله رشد پیش از آن تاثیر بگذارد.
اما بعضی از کارشناسان باروری در مورد این مطالعه که ۵۸۵ زوج در چین را دنبال کردند، ابراز نگرانی کردند. آزمایش PCR برای تعیین این که آیا هر یک از زوجین یا هر دو در زمان تحریک تخمدان گرفتار عفونت کووید ۱۹ بوده اند یا خیر، استفاده شد. محققان گفتند ۱۳۵ مورد مثبت بودند.
به گفته محققان، مطالعات بیشتری در مورد این مورد مورد نیاز است.
تحقیق برای این مطالعه با استفاده از داده های هفت مرکز باروری در چهار استان در سرتاسر چین، از اکتبر تا دسامبر ۲۰۲۲ بود.
محققان دریافتند زوج های مبتلا به عفونت کووید -۱۹ نسبت به زوج های بدون عفونت در طول تحریک کنترل شده تخمدان، جنین ها و بلاستوسیست ها، تشکیل بلاستوسیست و نرخ بلاستوسیست های باکیفیت پایین تری داشتند.


منبع:

1402/04/28
20:13:25
5.0 / 5
260
تگهای خبر: بارداری , پزشك , زنان , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس