کرونا به پایان رسیده است؟

کرونا به پایان رسیده است؟ به گزارش آرایش عروس، معاون فنی مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه پایان وضعیت اضطرار کووید ۱۹، به معنای پایان کرونا نیست، اظهار داشت: امکان دارد در آینده، جهشی در کرونا اتفاق افتد که هم سرایت پذیری و هم کشندگی اش بالاتر رود.


دکتر بابک عشرتی در گفتگو با ایسنا، درباره اعلام سازمان جهان بهداشت در خصوص پایان وضعیت اضطرار کووید ۱۹ در جهان، اظهار داشت: اعلام سازمان جهانی بهداشت در خصوص پایان وضعیت اضطرار کووید ۱۹، به معنای پایان کرونا نیست، بلکه همچنان نیاز داریم آمادگی مان حفظ شود. بحث آمادگی هم اینست که پژوهش در رابطه با واکسن، تولید واکسن های جدید و تدوین دستورالعمل های جدید باید ادامه پیدا کند.
وی ادامه داد: به هر حال برای مردم عادی هم بحث های خود مراقبتی مانند رعایت بهداشت فردی، قرنطینه کردن خود در صورت داشتن علامت و... را سفارش می نماییم. باید توجه کرد که هم اکنون به صورت کلی روند کرونا در جهان یا به صورت کاهشی بوده یا به صورت نسبتا ثابتی شده است.
عشرتی تصریح کرد: با این وجود کرونا ویروسی است که می تواند جهش های مختلف داشته باشد و امکان دارد در آینده، جهشی در کرونا اتفاق افتد که هم سرایت پذیری و هم کشندگی اش بالاتر رود. برهمین اساس نمی توانیم اعلام نماییم که کرونا پایان یافته و باید همچنان آمادگی مان را بخصوص از نظر سیستم های بهداشتی حفظ نماییم.
منبع:

1402/02/21
12:44:49
5.0 / 5
269
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس