محققان پی بردند؛

بدخوابی با کمر درد مرتبط می باشد

بدخوابی با کمر درد مرتبط می باشد به گزارش آرایش عروس، محققان درحال بررسی ارتباط بین بی خوابی و کمردرد هستند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، محققان رابطه بین اختلالات خواب مختلف نظیر بی خوابی، مدت زمان کوتاه خواب، مدت زمان طولانی خواب و خواب آلودگی در طول روز را با کمردرد ارزیابی کردند.
یافته ها نشان داده است که بی خوابی می تواند سبب کمردرد شود و بالعکس.
کمردرد بسیار شایع است و افراد در هر سنی را تحت تاثیر قرار می دهد. بر مبنای مطالعه بار بیماری های جهانی در سال ۲۰۱۵، ۷.۳ درصد از جمعیت جهان - یا ۵۴۰ میلیون نفر - در هر زمان کمردرد محدودکننده فعالیت را تجربه می کنند و این علامت علت اصلی ناتوانی در سرتاسر جهان است.
برخی از عوامل سبک زندگی با خطر بالاتر کمردرد مرتبط هستند که شامل مشاغل سخت، سیگار کشیدن، چاقی و میزان پایین فعالیت بدنی است.
چندین مطالعه نشان داده اند که کیفیت بد خواب و کمردرد با هم ارتباط دارند.
یک مطالعه مقطعی که مابین ۹۶۱۱ شرکت کننده انجام شد به این نتیجه رسید که کمردرد با مدت زمان کوتاه خواب و کیفیت پایین خواب مرتبط می باشد.
در مطالعه دیگری، محققان کیفیت خواب و شدت درد را در ۸۰ بیمار مبتلا به کمردرد ارزیابی کردند. آنها مشاهده نمودند که یک شب خواب باکیفیت پایین، روزی پردرد را به همراه دارد.
علاوه بر این، یک روز با کمردرد شدید با کاهش کیفیت خواب شبانه بعدی همراه بود که نشان دهنده یک رابطه دو طرفه بین کیفیت خواب و شدت درد در بیماران مبتلا به کمردرد است.

1401/10/27
10:38:49
5.0 / 5
183
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , چاقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس