محققان می گویند؛

سرطان آپاندیس، بیماری نادری که ژن ها در آن دخیل هستند

سرطان آپاندیس، بیماری نادری که ژن ها در آن دخیل هستند آرایش عروس: یک مطالعه جدید نشان میدهد در صورتیکه سرطان آپاندیس یک بیماری نادر است، اما برای درصد کمی از مبتلایان به این بیماری ممکنست با یک نوع ژنتیکی خاص ارتباط داشته باشد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، پژوهشگران برمبنای تحقیقات قبلی، دریافتند که از هر ۱۰ نفر مبتلا به سرطان آپاندیس، ۱ نفر حامل یک نوع ژنتیکی در رابطه با استعداد ابتلاء به سرطان است.
«آندریانا هالوواتیج»، محقق ارشد از دانشگاه واندربیلت تنسی، اظهار داشت: «بر اساس این داده ها، ما می توانیم مشاوره ژنتیک و آزمایش پانل چند ژنی ژن های مستعد ابتلاء به سرطان را برای همه بیماران مبتلا به سرطان آپاندیس، صرف نظر از سن یا سابقه خانوادگی سرطان، سفارش نماییم.»
در گذشته پژوهشگران فکر نمی کردند این سرطان که سالانه از هر یک میلیون نفر یک یا دو نفر را مبتلا می کند، ارثی باشد. این واقعیت که این سرطان، بیماری ای نادر است درک و مطالعه آنرا مشکل تر کرده است.
برای این تحقیق، پژوهشگران داده های آزمایش پانل چند ژنی را از یک لابراتوار آزمایش بالینی سراسری در ایالات متحده تحلیل و بررسی کردند. داده ها شامل ۱۳۱ بیمار مبتلا به سرطان آپاندیس بود.
محققان دریافتند که ۱۱.۵ درصد از بیماران حداقل یک نوع ژنتیکی ارثی در ژن مستعد ابتلاء به سرطان داشتند.
به گفته پژوهشگران، همه بیماران مبتلا به سرطان آپاندیس باید ارزیابی ژنتیکی را در نظر بگیرند. آنها همین طور باید آزمایش و مشاوره ژنتیکی اعضای خانواده در معرض خطر را در نظر بگیرند.
هالوواتیج تاکید می کند که مطالعات بیشتری برای شناسایی عوامل ژنتیکی جدید و استفاده از این شواهد برای تعیین ژن هایی که در آزمایش های ژنتیکی سرطان آپاندیس انتخاب می شوند، مورد نیاز است.

1401/08/26
12:32:29
5.0 / 5
126
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس