محققان هلندی می گویند؛

ورزش عصرگاهی به کنترل قندخون کمک می کند

ورزش عصرگاهی به کنترل قندخون کمک می کند به گزارش آرایش عروس، نتایج یک تحقیق جدید نشان داد که ورزش در بعدازظهر و عصر امکان دارد به کنترل قند خون کمک نماید.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از هلث لاین، محققان دریافتند که زمان صرف شده برای انجام فعالیت بدنی متوسط تا شدید سبب کاهش میزان چربی کبد و مقاومت به انسولین می شود.
تحقیقات جدید نشان داده است ورزش در بعدازظهر یا عصر می تواند بهتر از سایر فعالیتهای بدنی در طول روز به کنترل قند خون کمک نماید.
نتایج این مطالعه نشان داد که ورزش بین ظهر و نیمه شب می تواند به صورت قابل توجهی مقاومت به انسولین را در مقایسه با فعالیت اولیه در روز کم کند.
«جرون ون در ولد»، نویسنده اصلی این مطالعه از دانشگاه پزشکی لیدن هلند، می گوید: «هدف ما بررسی ارتباط زمان فعالیت بدنی و استراحت در زمان بی تحرکی با میزان چربی کبد و مقاومت به انسولین در یک جمعیت میانسال بود.»
این تیم داده های مطالعه اپیدمیولوژی چاقی هلند را که شامل مردان و زنان ۴۵ و ۶۵ ساله با شاخص توده بدنی ۱۷ یا بیشتر بود، به این مفهوم که دارای اضافه وزن یا چاق بودند، تحلیل و بررسی کرد.
همه شرکت کنندگان تحت یک معاینه فیزیکی قرار گرفتند که در آن نمونه های خون برای اندازه گیری سطح گلوکز و انسولین خون هنگام ناشتا بودن و پس از صرف غذا گرفته شد.
همچنین از آنها در مورد سبک زندگی شان سؤال پرسیده شد و میزان چربی کبد آنها با اسکن MRI اندازه گیری شد.
محققان دریافتند که در مقایسه با فعالیت در طول روز، ورزش پس از ظهر با کاهش ۱۸ درصدی مقاومت به انسولین و انجام آن در عصر با کاهش ۲۵ درصدی مرتبط می باشد.
آنها همینطور دریافتند که زمان صرف شده برای انجام فعالیت بدنی متوسط تا شدید سبب کاهش محتوای چربی کبد و مقاومت به انسولین می شود.
کارشناسان می گویند که این بدان معنا نیست که ما فقط باید در اواخر روز ورزش نماییم، چونکه ورزش در هر زمانی مفید می باشد.
آنها همینطور می گویند که هنوز نمی دانند که آیا همه فواید یکسانی را از ورزش عصرگاهی خواهند دید یا خیر و برای یافتن این مورد به تحقیقات بیشتری نیاز است.


منبع:

1401/08/18
08:09:24
5.0 / 5
209
تگهای خبر: اضافه وزن , بدن , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس