محققان می گویند؛

دیابت حاملگی می تواند به دیابت نوع2 تبدیل گردد

دیابت حاملگی می تواند به دیابت نوع2 تبدیل گردد به گزارش آرایش عروس، مطالعه اخیر نشان داده است افرادی که دیابت حاملگی داشته اند امکان دارد بتوانند خطر مبتلا شدن به دیابت نوع ۲ را با شیوه های زندگی سالم کاهش دهند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، دیابت حاملگی دیابتی است که در دوران حاملگی ایجاد می شود. افرادی که دیابت حاملگی در آنها تشخیص داده می شود، در معرض خطر بیشتر ابتلاء به دیابت نوع ۲ در آینده هستند.
مطالعه اخیر نشان داده است برای خانمهایی که دیابت حاملگی داشته اند، اتخاذ شیوه های خاص سبک زندگی با کاهش ۹۰ درصدی خطر ابتلاء به دیابت نوع ۲ همراه می باشد.
نتایج حتی در بین خانمهایی که چاق بودند یا خطر ژنتیکی بالاتری برای ابتلاء به دیابت نوع ۲ داشتند هم صادق بود.
دیابت حاملگی دیابتی است که به صورت واضح در دوران حاملگی ایجاد می شود. دیابت حاملگی می تواند ناشی از افزایش مقاومت به انسولین در رابطه با تغییرات هورمونی و افزایش چربی در دوران حاملگی باشد.
پس از آخر بارداری، سطح قند خون به صورت معمول به محدوده سالم باز می گردد. با این وجود، برای کسانی که دیابت حاملگی داشته اند، خطر ابتلاء به دیابت نوع ۲ در مراحل بعدی زندگی بیشتر است.
به گفته محققان، سابقه دیابت بارداری، پیشبینی کننده افزایش ریسک ابتلاء به دیابت نوع ۲، سندرم متابولیک، بیماری قلبی عروقی و حتی دیابت نوع ۱ است.
بنابراین سفارش می شود افرادی که دیابت حاملگی داشته اند، برای غربالگری ابتلاء به دیابت نوع ۲ و سایر بیماری های مزمن، به صورت منظم تحت نظر پزشک باشند.
در این مطالعه به بررسی پنج عامل خطر قابل اصلاح در بین خانمهایی که سابقه دیابت حاملگی داشتند، پرداخته شد:
۱. نداشتن اضافه وزن یا چاقی
۲. داشتن یک رژیم غذایی باکیفیت بالا
۳. ورزش منظم
۴. عدم مصرف مشروبات الکلی
۵. سیگار نکشیدن
این مطالعه شامل بیشتر از ۴۰۰۰ شرکت کننده بود. محققان به صورت متوسط تقریبا ۲۸ سال شرکت کنندگان را پیگیری کردند. در طول این بازه زمانی پیگیری، ۹۲۴ شرکت کننده به دیابت نوع ۲ مبتلا شدند.
آنها دریافتند که شرکت کنندگان با سطوح مطلوب در هر پنج دسته بیشتر از ۹۰ درصد کمتر در معرض خطر ابتلاء به دیابت نوع ۲ بودند.


منبع:

1401/07/12
22:37:55
5.0 / 5
158
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس