مطالعه جدید نشان می دهد؛

ترکیب مرگبار هپاتیت و HIV در بیماران قلبی

ترکیب مرگبار هپاتیت و HIV در بیماران قلبی آرایش عروس: یک مطالعه جدید نشان میدهد که با بالا رفتن سن افراد مبتلا به HIV، احتمال حمله قلبی در آنها بیشتر می شود و آنهایی که هپاتیت C درمان نشده دارند، در معرض خطر بیشتری قرار دارند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، «کری آلتوف»، نویسنده ارشد از دانشکده بهداشت عمومی جانز هاپکینز، اظهار داشت: «ابتلا همزمان به HIV و هپاتیت C بدین سبب رخ می دهد که یک مسیر انتقال مشترک دارند؛ هر دو ویروس ممکنست بوسیله تماس خون به خون منتقل شوند.»
آلتوف اظهار داشت: «تا حدی به سبب التهاب ناشی از فعال شدن مزمن سیستم ایمنی دو عفونت ویروسی، ما این فرضیه را مطرح کردیم که افراد مبتلا به HIV و هپاتیت C با افزایش سن در مقایسه با افراد فقط مبتلا به HIV، بیشتر در معرض خطر حمله قلبی قرار دارند.»
برای مطالعه این نظریه، پژوهشگران اطلاعات سلامت بیش از ۲۳۰۰۰ نفر را که قسمتی از یک مطالعه تحقیقاتی ایدز در آمریکای شمالی بین سالهای ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۷ بودند، تحلیل و بررسی کردند. همه آنها درمان ضد رتروویروسی برای HIV دریافت می کردند.
از هر ۵ نفر یک نفر نیز هپاتیت C مثبت بود.
محققان میزان حمله قلبی را بین گروههای فقط HIV و هپاتیت C بطور کلی و با افزایش سن شرکت کنندگان مقایسه کردند. شرکت کنندگان در ابتدا بین ۴۰ تا ۷۹ سال سن داشتند.
این مطالعه نشان داد که با هر دهه افزایش سن، حملات قلبی در افراد فقط مبتلا به HIV ۳۰ درصد و در افرادی که به هپاتیت C هم مبتلا بودند، ۸۵ درصد بیشتر می شود.
افرادی که سایر عوامل خطر بیماری قلبی را داشتند حتی در معرض خطر بیشتری بودند. برای فشار خون بالا، خطر حمله قلبی بیش از سه برابر می شود. با سیگار کشیدن ۹۰ درصد افزوده شد و با دیابت نوع ۲ ۴۶ درصد افزایش پیدا کرد.
عوامل در رابطه با HIV بر خطر حمله قلبی تأثیر می گذارند. شرکت کنندگانی که سطح سلول های ایمنی CD۴ پایینی داشتند، ۴۰ درصد بیشتر و کسانی که مهارکننده های پروتئاز مصرف می کردند، ۴۵ درصد بیشتر با این خطر روبرو بودند.
به گفته پژوهشگران، عوامل مختلفی ممکنست در افزایش ریسک حمله قلبی در بیماران مبتلا به عفونت نقش داشته باشد.
یکی از عوامل مؤثر ممکنست التهاب در رابطه با داشتن دو عفونت مزمن ویروسی باشد. همین طور ممکنست تفاوت هایی در عوامل خطر بیماریهای قلبی عروقی و عوامل غیرپزشکی وجود داشته باشد که بر سلامت افراد مبتلا به HIV و هپاتیت C که در افزایش ریسک نقش دارند، تأثیر بگذارد.


منبع:

1401/07/02
15:48:56
5.0 / 5
139
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس