توصیه مجدد محققان كانادایی؛

واکسن کرونا برای زنان حامله بی خطر است

واکسن کرونا برای زنان حامله بی خطر است آرایش عروس: یک مطالعه بزرگ و جدید به این نتیجه رسیده است که واکسن های کووید19 جهت استفاده در حاملگی بی خطر هستند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، طبق داده های جمع آوری شده از بیش از ۱۹۱ هزار زن کانادایی، حدود ۴ درصد از زنان حامله که واکسن کووید ۱۹ را دریافت نمودند، در عرض یک هفته بعد از نخستین دوز خود، و حدود ۷ درصد بعد از دوز دوم، یک عارضه سلامتی جدی داشتند.
در مقابل، ۳ درصد از زنان حامله واکسینه نشده، عوارض سلامت مهم مشابهی را گزارش کردند، که به عنوان بیماری ای تعریف می شود که موجب می شود فرد از کار یا دانشگاه غیبت کند، نیاز به مشاوره پزشکی داشته باشد یا از شرکت در کارهای روزانه منظم بازبماند.
شایع ترین عوارض مهم سلامتی بعد از دوز دو در زنان باردار، احساس ناخوشی عمومی، سردرد یا میگرن و عفونت دستگاه تنفسی بود.
طبق گزارش، در بین گروه کنترل از افراد غیرباردار واکسینه شده، حدود ۶ درصد بعد از نخستین دوز و ۱۱ درصد بعد از نوبت دوم، یک عارضه سلامتی را گزارش کردند.
مشکلات جدی سلامت که نیاز به مراجعه به بخش اورژانس یا بستری شدن در بیمارستان داشت در همه گروه ها نادر بود (کمتر از ۱٪).
نویسندگان این مطالعه از بیمارستان کودکان ونکوور کانادا گزارش دادند سقط جنین یا مرده زایی شایع ترین پیامد نامطلوب حاملگی گزارش شده بود، اما تفاوت مدلول داری بین میزان آنها در زنان واکسینه شده و واکسینه نشده وجود نداشت.
حدود ۲ درصد از زنان حامله واکسینه نشده و ۱.۵ درصد از زنان حامله واکسینه شده، سقط جنین یا مرده زایی را طی هفت روز بعد از دریافت هر دوز از یکی از واکسن های کووید ۱۹ تجربه کردند.
در تفسیر مطالعه جدید ادعا شده است که یافته ها با شواهد رو به رشدی که نشان میدهد واکسن های کووید ۱۹ در دوران حاملگی بی خطر هستند، سازگار است.


منبع:

1401/05/29
10:51:33
5.0 / 5
298
تگهای خبر: بارداری , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس