محققان می گویند؛

ارتباط آب و هوا با تشدید درد آرتروز

ارتباط آب و هوا با تشدید درد آرتروز به گزارش آرایش عروس محققان می گویند آب و هوا در وخیم شدن درد آرتروز تأثیر دارد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، این مورد در طول سال ها، با یافته های متناقض مورد مطالعه قرار گرفته است. دکتر «رابرت شمرلینگ»، سرپرست تیم تحقیق، می گوید: «اما سه مطالعه اخیر نشان داده است که آب و هوا تا حدودی بر این مساله تاثیر دارد.»
در یک مطالعه با ۲۲۲ شرکت کننده که به آرتریت مفصل ران مبتلا بودند، محققان هلندی دریافتند که بیماران با افزایش فشار هوا و رطوبت، درد و سفتی وخیم تری گزارش کردند، اما اثر آب و هوا ناچیز بود.
مطالعه دیگری به بررسی علایم در رابطه با آب و هوا در میان ۸۰۰ بزرگسال اروپایی مبتلا به آرتریت لگن، زانو یا دست پرداخت. آنها افزایش درد و سفتی را با رطوبت بیشتر، بخصوص در هوای سرد گزارش کردند. به صورت کلی، تغییرات آب و هوا بر علایم آنها تأثیری نداشت.
شرکت کنندگان در مطالعه سوم علایم درد مزمن خویش را گزارش کردند. اغلب ۲۶۰۰ نفر به شکلی آرتریت مبتلا بودند. این مطالعه رابطه نسبی را بین درد و رطوبت بیشتر، فشار اتمسفر کمتر و سرعت بیشتر باد یافت.
مطالعات گذشته به تاثیر باران، رطوبت و افزایش یا کاهش فشار پرداخته اند. شرمرلینگ اظهار داشت: «رطوبت، دما، بارندگی و فشار هوا امکان دارد در این امر دخیل باشند.»
شمرلینگ در ادامه اضافه کرد: «من معمولا در پاسخ به بیمارانم که از من می پرسند چرا وقتی هوا مرطوب است یا باران می آید، یا زمانی که رویدادهای آب و هوایی دیگری اتفاق می افتد، علایم آنها بدتر می شود، می گویم که معتقدم بین آب و هوا و علایم مفصلی ارتباط وجود دارد.»
وی اظهار داشت: «با این حال، شناسایی این ارتباط امکان دارد به درک دلایل و مکانیسم های علایم آرتریت کمک نماید، که می تواند به درمان ها یا راهکارهای پیشگیرانه بهتر منجر شود.»

1401/04/31
13:41:48
5.0 / 5
159
تگهای خبر: بیمار , سفر , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس