محققان می گویند؛

مدیتیشن به تسکین درد کمک می نماید

مدیتیشن به تسکین درد کمک می نماید آرایش عروس: بگفته پژوهشگران، هزاران سال است که مردم از مدیتیشن برای مساعدت با کاهش درد خود بهره برده اند اما نحوه عملکرد این پروسه همیشه مرموز به نظر می آید.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، امروزه فناوری پیشرفته اسکن مغز نشان داده است که چگونه این عمل قدیمی عملکرد مغز را تغییر می دهد و سبب تسکین درد می شود.
محققان اخیراً گزارش دادند که اسکن MRI مغز نشان داد که مدیتیشن می تواند ارتباط بین نواحی مغزی که درد را پردازش می کنند و شبکه عصبی تولید کننده احساس فرد از خودرا مبتلا به اختلال کند.
اساساً، سیگنال های درد همچنان از بدن به مغز منتقل می شوند، اما فرد مراقبه کننده کمتر احساس مالکیت بر آن احساسات درد دارد. در نتیجه درد و رنج وی کاهش پیدا می کند.
برای این مطالعه، پژوهشگران مدیتیشن را به ۲۰ نفر بوسیله چهار جلسه ۲۰ دقیقه ای جداگانه تمرین ذهن آگاهی آموزش دادند. ۲۰ نفر دیگر به مدت یکسان به یک کتاب صوتی گوش دادند تا به عنوان گروه کنترل در نظر گرفته شوند.
محققان سپس همه شرکت کنندگان را با صفحه ای در پشت پایشان در اسکنر MRI قرار دادند که بدون ایجاد سوختگی، احساس دردناکی از گرما ایجاد می کرد. شرکت کنندگان ۱۰ دفعه گرمای دردناک دریافت کردند: ۱۲ ثانیه روشن و ۱۲ ثانیه خاموش.
شرکت کنندگان در طول هر جلسه اسکن مغز، میزان درد خودرا گزارش کردند و افرادی که مدیتیشن به آنها آموزش داده شد از این تمرین برای کاهش درد خود استفاده کردند.
«فادل زیدان»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کالیفرنیا، اظهار داشت: «افراد هنگام استفاده از مدیتیشن ۳۳ درصد کاهش درد را گزارش کردند.»
وی اضافه کرد: «در واقع، افرادی که در گروه کنترل نمی دانستند چگونه مدیتیشن کنند، از ابتدا تا اختتام جلسه MRI، ۲۰ درصد افزایش درد خودرا تجربه کردند، برای اینکه نسبت به آن حساسیت بیشتری داشتند.»
محققان دریافتند که مدیتیشن با کاهش هماهنگی بین تالاموس - قسمتی از مغز که اطلاعات حسی دریافتی را منتقل می کند - و گروهی از مناطق مغز که شبکه حالت پیش فرض شناخته می شوند مرتبط می باشد.
شبکه حالت پیش فرض زمانی فعال تر است که فرد درحال سرگردانی ذهنی یا پردازش افکار و احساسات خود است. یکی از بخش های این شبکه پراکونئوس است، ناحیه ای از مغز که در خاصیت های اساسی خودآگاهی درگیر است و یکی از نخستین مناطقی است که با از دست دادن هوشیاری فرد، آفلاین می شود.
زیدان اظهار داشت: «ما فکر می نماییم آنچه اتفاق می افتد این است که فقدان ارتباط بین تالاموس و پراکونئوس موجب کاهش درد بیشتر می شود. تالاموس تمام این اطلاعات مربوط به درد را از بدن دریافت می کند، اما ارسال آنها به پراکونئوس را متوقف می کند.»
به گفته پژوهشگران، «اگر این مساله ثابت شود، مدیتیشن می تواند به یک روش معمولی تبدیل گردد که توسط پزشکان یا متخصصان درد آموزش داده می شود تا به افراد کمک نماید با مشکلاتی مانند کمردرد مزمن مقابله کنند.»


منبع:

1401/04/29
21:01:23
5.0 / 5
251
تگهای خبر: بدن , پزشك , كتاب , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس