یافته محققان بریتانیایی؛

آزمایش جدید چشم قادر به پیش بینی حمله قلبی است

آزمایش جدید چشم قادر به پیش بینی حمله قلبی است تحقیقات جدید ارتباطی بین پیچیدگی عروقی در شبکیه چشم و خطر مبتلاشدن به انفارکتوس میوکارد یا به عبارت دیگر حمله قلبی را شناسایی کرده است.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز تودی، به زودی، اسکن شبکیه ممکنست بتواند حملات قلبی را پیش بینی نماید. تحقیقات جدید نشان میدهد که کاهش پیچیدگی رگ های خونی در پشت شبکیه چشم انسان، یک نشانگر اولیه برای سکته قلبی است.
این کشف با بهره گیری از هوش مصنوعی و یادگیری عمقی برای پردازش داده های گروه بزرگی از افراد انجام شد.
محققان با بررسی داده های ۵۰۰ هزار نفر، حدود ۳۸۰۰۰ شرکت کننده سفیدپوست بریتانیایی را شناسایی نمودند که شبکیه چشم آنها اسکن شده بود و بعداً گرفتار حمله قلبی شده بودند. تصاویر شبکیه و اطلاعات ژنوتیپ این افراد مورد بررسی قرار گرفت.
در پشت شبکیه، در دو طرف جایی که به عصب بینایی متصل می شود، دو سیستم بزرگ رگ خونی یا عروق خونی قرار دارند. در یک فرد سالم، هر یک شبیه یک شاخه درخت، با هندسه پیچیده مشابه است.
با این حال، برای برخی افراد، این پیچیدگی تا حد زیادی وجود ندارد، و شاخه شاخه شدن ها بسیار ساده شده است. پژوهشگران دریافتند این وضعیت می تواند پیش بینی کننده احتمال حمله قلبی باشد.
«آنا ویلاپلانا ولاسکو»، نویسنده اصلی تحقیق، اظهار داشت: «تحلیل ژنتیکی ما نشان داد چهار ناحیه ژنتیکی در رابطه با پیچیدگی عروق شبکیه در فرآیندهای بیولوژیکی در رابطه با حمله قلبی نقش دارند.»
وی در ادامه اضافه کرد: «ما معتقدیم که هر بیمار ممکنست مشخصات تغییرات عروقی شبکیه منحصر به فرد خودرا داشته باشد.»
به گفته پژوهشگران، اقدام آینده باید بر روی بازتولید نتایج در گروههای دیگر و یا تعداد بیشتری از بیماران متمرکز شود، برای اینکه نه فقط یافته ها را تأیید می کند، بلکه پیش بینی خطر را نیز بهبود می بخشد.
خبرگزاری مهر را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

1401/04/11
19:52:41
5.0 / 5
161
تگهای خبر: بیمار , بینی , ژنتیك , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس