مطالعات نشان می دهد؛

خوش بینی سبب افزایش طول عمر زنان می شود

خوش بینی سبب افزایش طول عمر زنان می شود پژوهشگران دانشگاه هاروارد تأثیر خوش بینی را بر طول عمر زنان مطالعه کردند و دریافتند که خوش بینی با طول عمر بیشتر مانند زندگی تا سن ۹۰ سالگی مرتبط می باشد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، نویسنده اصلی مطالعه «هیامی کوگا»، از دانشگاه هاروارد اظهار داشت: «ما می خواستیم مزایای منابع روان شناختی مانند خوشبینی را بعنوان اهداف جدید ممکن برای ترویج پیری سالم در نظر بگیریم. در مطالعه قبلی، گروه تحقیقاتی ما دریافتند که خوشبینی با طول عمر مرتبط می باشد، اما ما در جمعیت های به طور عمده سفیدپوست این مورد را بررسی نموده بودیم. می خواستیم ببینیم که آیا خوشبینی می تواند منبعی برای پیری سالم در سایر نژادها و گروههای قومی باشد.»
مطالعه جدید ارتباطی بین خوشبینی و زندگی طولانی در میان گروههای نژادی و قومی نشان داد.
برای این مطالعه، محققان داده ها و پاسخ های نظرسنجی بیشتر از ۱۵۹۰۰۰ شرکت کننده در طرح سلامت زنان را تحلیل و بررسی کردند، که شامل زنان در رده سنی ۵۰ تا ۷۹ ساله بود که در دهه ۱۹۹۰ ثبت نام کرده بودند و تا ۲۶ سال تحت نظر بودند.
این مطالعه نشان داد که خوش بین ترین زنان احتمالا حدود ۵ درصد طول عمر بیشتری دارند. آنها در مقایسه با ۲۵ درصد از خانمهایی که پایین ترین میزان خوش بین بودن را داشتند، ۱۰ درصد احتمال بیشتری به منظور زندگی بالای ۹۰ سال را داشتند.
کوگا اظهار داشت: «دانشمندان هنوز به صورت کامل درک نکره اند که چگونه خوشبینی با سلامت و طول عمر مرتبط می باشد.»
وی اعتقاد دارد افراد خوش بین امکان دارد در کنترل احساسات خود در موقعیت های استرس زا بهتر عمل کنند و شرایط بیولوژیکی مطلوب تری مانند میزان کمتر التهاب داشته باشند.
به گفته وی، امکان دارد افراد خوشبین از حمایت اجتماعی بیشتری هم برخوردار باشند.
او اضافه کرد: «تحقیقات بیشتری مورد نیاز است تا ببینیم آیا این فرآیندها به توضیح رابطه ای که بین خوشبینی و زندگی طولانی تر وجود دارد کمک می نماید.»
کوگا اظهار داشت: «برخی از عوامل سبک زندگی سالم، مانند رژیم غذایی سالم و ورزش منظم، حدود یک چهارم رابطه بین خوشبینی و طول عمر را می سازند.»
وی می گوید: «شواهدی وجود دارد که نشان داده است افراد خوش بین احتمالا اهداف و اعتماد به نفس بیشتری برای رسیدن به آنها دارند، ازاین رو خوشبینی امکان دارد به پرورش و حفظ عادات سالم تر کمک نماید. افرادی که خوش بین هستند رفتارهای سالم تری هم دارند و به نظر می آید این رابطه دو طرفه است؛ آنهایی که رفتارهای سالم تری دارند هم خوش بین تر هستند.»

1401/03/29
13:44:28
5.0 / 5
60
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس