مطالعات نشان می دهد؛

مدیتیشن سبب تغییر مغز نمی گردد

مدیتیشن سبب تغییر مغز نمی گردد آرایش عروس: برمبنای یک مطالعه جدید، مدیتیشن و سایر تمرین های تمرکز حواس ممکنست میزان توجه را بهبود بخشد، اما در کوتاه مدت منجر به تغییرات ساختاری در مغز نمی شوند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، مطالعات قبلی نشان داده اند که یادگیری مهارت های جدید، تمرینات هوازی و تمرینات تعادلی می تواند موجب ایجاد تغییراتی در مغز شود، و برخی تحقیقات نشان داده اند که تمارین تمرکز حواس می توانند همین کار را انجام دهند.
برای پی بردن به صحت این موضوع، پژوهشگران دانشگاه ویسکانسین-مدیسون آزمایشاتی را با بیش از ۲۰۰ فرد سالم که تجربه مدیتیشن نداشتند انجام دادند.
شرکت کنندگان برای ارزیابی مغزشان تحت اسکن MRI قرار گرفتند و سپس بطور تصادفی به یکی از سه گروه تقسیم شدند: دوره کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی (MBSR)؛ دوره بهزیستی به نام برنامه تقویت سلامت (HEP)؛ یا گروه کنترل که هیچ نوع آموزشی دریافت نکرده بود.
دوره MBSR شامل تمرین های ذهن آگاهی مانند یوگا، مدیتیشن و آگاهی بدن بود. در برنامه ارتقای سلامت، شرکت کنندگان در تمرینات ورزشی، موسیقی درمانی و شیوه های تغذیه درگیر شدند، اما هیچ آموزش تمرکز حواس نداشتند. هر دو گروه زمان بیشتری را صرف پیگیری برنامه های خود در خانه کردند.
پس از هشت هفته، همه شرکت کنندگان مجدداً تحت اسکن مغزی MRI قرار گرفتند. هیچ تفاوت قابل توجهی در تغییرات ساختاری مغز در میان افرادی که در MBSR، HEP یا گروه کنترل بودند مشاهده نشد.
با این حال، افراد در هر دو گروه MBSR و HEP افزایش ذهن آگاهی را در مقایسه با افراد گروه کنترل گزارش کردند. بگفته نویسندگان مطالعه، این نشان میدهد که هر نوع برنامه سلامتی - نه فقط مراقبه ذهن آگاهی - ممکنست منجر به ذهن آگاهی بیشتر شود.
«ریچارد دیویدسون»، سرپرست تیم تحقیق، می گوید: «ممکن است تنها با مدت زمان بسیار طولانی تر آموزش، یا آموزش متمرکز بر یک شکل واحد از تمرین، تغییرات ساختاری شناسایی شوند».
آنها خاطرنشان کردند که بر خلاف تمرینات فیزیکی و مکانی، که تغییرات ساختاری قابل تشخیص مغز را تحریک می کند، تمرین ذهن آگاهی شامل طیف وسیعی از زمینه های روانی مانند توجه، شفقت و احساسات است.
دیویدسون در ادامه اضافه کرد: «ما هنوز در مراحل اولیه تحقیقات در مورد تأثیرات آموزش مدیتیشن بر مغز هستیم و موارد زیادی برای کشف کردن وجود دارد.»


منبع:

1401/03/06
22:00:40
5.0 / 5
339
تگهای خبر: استرس , بدن , سلامت , مهارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس