محققان اسپانیایی می گویند؛

تمرین زیاد ورزشی تاثیر بد بر خلق و خو دارد

تمرین زیاد ورزشی تاثیر بد بر خلق و خو دارد آرایش عروس: برای ایجاد تناسب اندام، ورزشکاران باید به بدن استرس وارد کنند و سپس بوسیله ریکاوری، بدن خودرا با شرایط تطبیق دهند از اینرو می توانند استرس بیشتری را در دور بعدی تمرین تحمل کنند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، حفظ میزان معقول استرس و ارتقای ریکاوری برای بهبود عملکرد ورزشکاران و همین طور جلوگیری از لطمه و مشکلات در رابطه با تمرین بیش از اندازه، لازم است.
محققان مؤسسه تحقیقات ورزشی دانشگاه بارسلونا، اثرات شدت تمرین بر دوچرخه سواران جاده را از نظر حالات خلقی و ظرفیت آنها برای انطباق با بارهای تمرینی بیشتر مورد بررسی قرار دادند که با بهره گیری از تغییرات ضربان قلب (HRV) ارزیابی شده است.
این تحقیق، بوسیله تجزیه و تحلیل شش هفته ای پاسخ پنج دوچرخه سوار آماتور جاده در مورد استرس فیزیکی متحمل شده در طول تمرین، انجام شد. بامداد روز بعد HRV آنها اندازه گیری و وضعیت خلق و خوی شأن ثبت گردید.
محققان استدلال می کنند که تغییر در خلق و خو یا HRV، در ورزشکاران روز پس از تمرین می تواند بعنوان شاخصی از شدت تمرین عمل کند و نشان دهد که آیا تمرین کافی بوده یا برای وضعیت فیزیکی ورزشکار بیش از اندازه شدید بوده است.
این مطالعه مشاهده کرد که هر چه تمرین شدیدتر باشد، خلق و خوی روز بعد کاهش پیدا می کند و همین طور HRV کمتر می شود.
نتایج به دست آمده نخستین گام در راه اندازی یک سیستم نظارتی است که بارهای تمرینی داخلی و خارجی را علاوه بر وضعیت خلقی و تغییرات ضربان قلب ورزشکار در نظر می گیرد، و هدف آن کمک به ورزشکاران برای سازگاری با تمرینات خود و جلوگیری از لطمه هایی که ممکنست با تمرین بیش از اندازه همراه باشد.


منبع:

1401/02/28
22:25:54
5.0 / 5
208
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس