محققان چینی می گویند؛

استرس با بروز مشکلات باروری در زنان مرتبط می باشد

استرس با بروز مشکلات باروری در زنان مرتبط می باشد آرایش عروس: برمبنای یک مطالعه روی حیوانات کوچک، قرارگیری موش های ماده در معرض صدای جیغ ذخیره تخمدانی را کاهش داده و در نتیجه قدرت باروری کاهش پیدا می کند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، ذخیره تخمدان پتانسیل تولید مثلی است که در دو تخمدان زن برمبنای تعداد و کیفیت تخمک باقیمانده است. یک زن با تعداد محدودی تخمک به دنیا می آید و بدن او نمی تواند بیش از این بسازد. کاهش ذخیره تخمدان، از دست دادن پتانسیل تولیدمثل طبیعی در تخمدان ها به سبب تعداد یا کیفیت پایین تخمک های باقیمانده است.
دکتر «ونیان شیء»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه شیان جیائو تانگ چین، اظهار داشت: «ما تأثیر استرس بر ذخیره تخمدان را با بهره گیری از مدل صدای جیغ در موش ها بررسی کردیم. و متوجه شدیم که در موش های ماده در معرض صدای جیغ، ذخیره تخمدانی کم شده و باروری کاهش پیدا می کند.»
محققان از مدل صدای جیغ جهت بررسی اثر استرس بر ذخیره تخمدان در موش های ماده استفاده کردند. آنها موش های ماده را به مدت ۳ هفته در معرض صدای جیغ قرار دادند و تأثیر آنها را بر هورمون های جنسی، تعداد و کیفیت تخمک های آنها و توانایی آنها برای آبستن شدن و بچه دار شدن بعد از جفت گیری بررسی کردند.
آنها دریافتند که صدای جیغ موجب کاهش سطح استروژن و هورمون آنتی مولرین در موش می شود. استروژن هورمونی است که نقش مهمی در رشد و نمو و تولیدمثل دارد و هورمون آنتی مولرین هورمونی است که توسط تخمدان ها ایجاد می شود و به تشکیل اندام های تولیدمثلی کمک می نماید. صدای جیغ تعداد و کیفیت تخمک های زنان را کم کرد.
شیء اظهار داشت: «بر اساس این یافته ها، استرس ممکنست با کاهش ذخیره تخمدان ارتباط داشته باشد. تعیین ارتباط بین استرس مزمن و ذخیره تخمدانی مهمست برای اینکه انجام این کار ممکنست بینش ارزشمندی را در مورد علت کاهش ذخیره تخمدانی عرضه نماید.»


منبع:

1401/02/27
22:52:08
5.0 / 5
220
تگهای خبر: استرس , بدن , زنان , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس