مدیركل دفتر سلامت روانی وزارت بهداشت اعلام كرد؛

تدوین طرح جامع مداخلات روانی در پساکرونا

تدوین طرح جامع مداخلات روانی در پساکرونا به گزارش آرایش عروس مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، از تدوین طرح جامع مداخلات روانی، اجتماعی در روزهای کرونا و پساکرونا اطلاع داد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، احمد حاجبی اظهار داشت: باتوجه به دستور وزیر بهداشت در ستاد سلامت مقابله با بیماری کرونا، دفتر سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد حوزه معاونت بهداشت، در ضمن پروسه تقسیم کار ملی و با مشارکت دستگاه های ذیربط اولویت هایی را در زمینه سلامت روانی و اجتماعی در رابطه با ایام کرونا و پساکرونا تعیین کرده است.
وی اضافه کرد: این اولویت ها در قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا مستقر در وزارت کشور نیز مطرح و بصورت اولیه تصویب شده است.
حاجبی بیان داشت: همین طور با دستگاهها هماهنگی به عمل آمده که جهت پرداختن به این اولویت ها و برنامه ریزی برای مداخلات اجرائی، برنامه عملیاتی ارائه بدهند. به این صورت که برنامه عملیاتی در رابطه با هر اولویت توسط دستگاه اصلی و با همکاری دستگاه های معین تدوین و ارائه شود.
وی اضافه کرد: تجمیع این برنامه ها، یک برنامه عملیاتی جامع خواهد بود که در اسرع وقت جهت تصویب به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه خواهد شد.
مدیر کل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت اظهار داشت: از جانب دیگر، به دنبال انتخاب دانشگاه علوم بهزیستی و سلامت اجتماعی بعنوان مسئول رصدخانه اجتماعی کووید -۱۹، این دفتر از مدتی پیش برای تعیین نتایج روانی اجتماعی ایام همه گیری کووید ۱۹ و همین طور تدوین مداخلات مبتنی بر شواهد، پیشنهاد تدوین طرح جامعی را به این دانشگاه ارایه داده است.
وی اضافه کرد: انتظار می رود باتوجه به توان و ظرفیت علمی موجود در این دانشگاه، همکاران ما به زودی طرح نهایی را برای بهره برداری به این حوزه ارایه کنند.


منبع:

1401/02/16
12:32:18
5.0 / 5
434
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس