ادویه ای که احیانا در کاهش استرس موثر است

ادویه ای که احیانا در کاهش استرس موثر است آرایش عروس: خراسان رضوی نتایج تعدادی از تحقیقات نشان می دهد گیاه دارویی جنسینگ هندی(آشواگاندا) می تواند طیف وسیعی از مزایای سلامتی همچون کاهش استرس، پیش گیری از برخی سرطان ها و افزایش باروری داشته و موثر در شناخت و حافظه باشد.به نقل از هلث نیوز، هر روز گیاهان جدیدی وارد بازار می شود که فواید بسیاری برای سلامتی دارد. البته این نتایج باید به اثبات برسد و بررسی های لازم صورت گیرد. آشواگاندا گیاهی باستانی و بومی آسیا و آفریقاست که بعنوان جنسینگ هندی شناخته می شود که قرن هاست در طب آیورودا مورد استفاده قرار گرفته است.

نتایج بررسی درباره این گیاه اندک و در حیوانات بوده اما نتایج بسیار امیدوارکننده ای داشته که در ذیل به تعدادی از آن اشاره شده است.

این گیاه ممکنست به کاهش استرس و اضطراب کمک نماید و برای مقابله با بی خوابی، خستگی یا اضطراب و همین طور محرک های محیطی روزانه موثر است.

مطالعات مختلفی وجود دارد که نشان میدهد آشواگاندا ممکنست برای کاهش استرس و اضطراب موثر باشد اما بطور دقیق معین نیست که این خاصیت چگونه کار می کند. پژوهشگران براین باورند که آشواگاندا ممکنست سطوح هورمون استرس کورتیزول را برای تقویت آرامش کم کند.

استفاده از این گیاه ممکنست به پیش گیری از برخی سرطان ها نیز کمک نماید. آشواگاندا به سبب فواید ضدالتهابی شناخته شده، با پیشگیری و درمان سرطان مرتبط می باشد. مطالعه آزمایشگاهی نشان داد که عصاره برگ آشواگاندا رشد تومور را مهار می کند. همین طور ممکنست به بهبود خواب کمک نماید. نتایج بررسی ها نشان داد آشواگاندا تاثیر اندک اما قابل توجهی بر کیفیت کلی خواب نشان داده است. افرادی که آشواگاندا مصرف کردند، شاهد بهبود سلامت عمومی، کیفیت خواب و هوشیاری ذهنی بودند.

گیاه آشواگاندا ممکنست شناخت و حافظه را بهبود بخشد. کاهش در شناخت و حافظه بعنوان یک عارضه جانبی پیری است اما تعدادی از مطالعات نشان می دهد این گیاه می تواند موثر باشد. پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که آشواگاندا ممکنست در تقویت حافظه در افراد مبتلا به اختلال شناختی خفیف و همین طور بهبود عملکرد اجرائی، توجه و سرعت پردازش اطلاعات نیز موثر باشد.

نتایج بررسی دیگر نشان داد گیاهان دارویی مانند آشواگاندا بعنوان قسمتی از یک برنامه کلی در پیشگیری و درمان زوال شناختی در رابطه با بیماری آلزایمر ظرفیت بالایی دارد.

این گیاه به افزایش باروری در مردان کمک می نماید. آزمایش های بالینی مختلفی انجام شده که ارتباط بین آشواگاندا و افزایش باروری در مردان را نشان میدهد.

محققان اظهار کردند: در صورت مصرف آشواگاندا باید با پزشک مشورت کنید و مهمست که بدانید خیلی از مطالعات درباره این گیاه قدمت طولانی ندارد و بررسی بیشتری نیاز است.

منبع:

1401/02/15
17:53:05
5.0 / 5
270
تگهای خبر: آرامش , استرس , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس