امیکرون تا چه مدت روی پوست ماندگار است؟

امیکرون تا چه مدت روی پوست ماندگار است؟ به گزارش آرایش عروس نتایج یک آزمایش جدید نشان می دهد: اُمیکرون در میان انواع سویه های کروناویروس از ثبات محیطی بالاتری برخوردار می باشد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، متخصصان ژاپنی در یک مطالعه گزارش کردند که نوع جدید کروناویروس معروف به اُمیکرون از ثبات محیطی بالاتری نسبت به سویه های قبلی برخوردار می باشد.
در این مطالعه سویه کروناویروس ووهان و دیگر سویه های نگرانی کننده آلفا، بتا، دلتا و اُمیکرون به لحاظ میزان بقا و عفونت زایی مقایسه شد. متخصصان با استفاده از نمونه های آزمایشگاهی از پوست انسان و بسترهای پلاستیکی، پایداری محیطی انواع مختلف کروناویروس را ارزیابی کردند.
درک بیماری زایی کروناویروس و پایداری آن در محیط برای کاهش شدت همه گیری که سبب صدمه های جدی در سطح جهان شده است، حیاتی می باشد. از روزهای اولیه، کروناویروس قابلیت انتقال بالایی از خود نشان داده است. با ظهور سویه های مختلف، ویروس قابلیت انتقال بالاتری پیدا کرده است، همانطور که تعداد موارد عفونت با وجود واکسیناسیون و اعمال قرنطینه در جهان روند افزایشی دارد.
عوامل گوناگونی به افزایش عفونت زایی و انتقال کروناویروس نسبت داده می شود که از آن جمله میتوان به افزایش بار ویروسی دفع شده از فرد آلوده، کاهش حداقل بار ویروسی مورد نیاز برای ایجاد عفونت، تغییر در محل هدف عفونت و افزایش ثبات محیطی اشاره نمود.
در این مطالعه متخصصان ژاپنی پایداری ویروس را روی سطوح پلاستیکی و پوست انسان ارزیابی کردند. بعد از قرار دادن ویروس روی سطح پلاستیک/پوست، بقای ویروس در شرایط آزمایشگاهی مورد بررسی قرار گرفت. آنها پایداری ویروس های مختلف را روی سطح مدل پوست انسان ارزیابی کردند و همینطور به اثربخشی ضدعفونی کننده های مختلف در مقابل ویروس های موجود روی پوست انسان پی بردند. در این مطالعه از ضدعفونی کننده های مبتنی بر الکل، اتانول و ایزوپروپانول استفاده شد.
متخصصان اظهار داشتند: روی سطح پلاستیک، زمان بقای سویه ووهان، آلفا، بتا، گاما، دلتا و اُمیکرون به ترتیب ۵۶، ۱۹۱.۳، ۱۵۶.۶، ۵۹.۳، ۱۱۴ و ۱۹۳.۵ ساعت است.
به گزارش آرایش عروس به نقل از نیوز مدیکال، در صورتی که روی سطح پوست انسان، زمان بقای سویه ووهان، آلفا، بتا، گاما، دلتا و اُمیکرون به ترتیب ۸.۶، ۱۹.۶، ۱۹.۱، ۱۱، ۱۶.۸ و ۲۱.۱ ساعت است که سویه اُمیکرون بیشترین زمان بقا را دارد.
منبع:

1400/11/04
11:19:28
5.0 / 5
299
تگهای خبر: بیمار , بیماری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس