دبیر كمیته علمی كشوری كرونا اعلام كرد

بررسی روش تست گیری کرونا در مدارس و دانشگاهها

بررسی روش تست گیری کرونا در مدارس و دانشگاهها دبیر کمیته علمی کشوری مبارزه با کرونا با تاکید بر اهمیت تدریجی بودن بازگشایی ها، اظهار داشت: باید حواسمان باشد که بازگشایی ها باید به تدریج و آرام آرام برمبنای تعداد بستری ها و شرایط جامعه و درصد ایمنی جمعی باشد.به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دکتر حمیدرضا جماعتی در حاشیه جلسه کمیته علمی کشوری کووید۱۹ با حضور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: این جلسه درباره روش های تشخیصی و به روز کردن روش های تشخیصی در بیماری کرونا و همین طور درباره قارچ سیاه بعنوان عارضه ای که به دنبال کرونا ایجاد می شود و همین طور دز یادآور واکسیناسیون بود.

وی اضافه کرد: در زمینه روش های تشخیصی نکته مهم این است که یکی از اقداماتی که ما برای پیش گیری از پاندمی کرونا باید انجام دهیم، بحث تشخیص است تا بعد بتوان بحث قرنطینه و درمان را انجام دهیم. بدین سبب خیلی اهمیت دارد که از چه روش های تشخیصی می توان بهره برد و چه زمانی باید انجام شوند.

جماعتی اضافه کرد: تحقیقات نشان می دهد که بطور معمول ۵ روز بعد از آن که فرد مبتلا میشود، بیشترین میزان مثبت بودن تست را می تواند داشته باشد. البته تست ها روش های مختلفی دارند.

جماعتی اظهار داشت: درباره روش های جدیدی که برای تست ها باید صورت گیرد، خصوصاً برای دانش آموزان در زمان بازگشایی مدارس هم صحبت شد و این که اگر مجامع شامل مدارس، دانشگاه ها باز شود، با چه روش ها و پروتکل هایی بتوانیم پایش نماییم تا اگر کسی بیمار شد، بتوانیم پیش از این که منجر به انتقال بیماری به دیگران شود، بیمار را تشخیص داده و ایزوله نماییم. این موارد مورد بحث قرار گرفت.

وی در پاسخ با سوال ایسنا، درباره نحوه تست گیری در مدارس و دانشگاه ها، اظهار داشت: فعلا روش ها مورد بررسی قرار گرفت. ما باید برمبنای توانایی خودمان و تعداد تست هایی که میتوانیم انجام دهیم و پروتکلهای جدیدی که وجود دارد، مباحثی را به یک کارگروه داده و آنها به ما جواب می دهند که توانایی ما برای انجام تست ها و روش های آن به چه صورت است و بصورت پروتکل تدوین و ابلاغ می شود.

دبیر کمیته علمی کشوری مبارزه با کرونا در پاسخ به سوال دیگر ایسنا، درباره علت افزایش موارد بیماری در بعضی شهرها، اظهار داشت: وقتی تعداد بستری و موارد تشخیص که در بیمارستان ها پذیرش میشوند، بالا میرود، نشان میدهد که تعداد افراد مبتلا زیاد شده، اما این که چرا این مساله اتفاق افتاده، دو بحث مطرح است؛ یکی بحث واکسیناسیون است که هنوز به درصد ایمنی جمعی نرسیدیم که طبق وعده وزارت بهداشت در اوایل آذر ماه به حدود ۷۵ درصد می رسیم. البته از آنجا که بیشتر ویروس در گردش در کشور، دلتاست، باید ۸۰ تا ۸۵ درصد جامعه واکسینه شوند تا به ایمنی جمعی برسیم. دومین نکته رعایت پروتکلهای بهداشتی در جامعه است.

جماعتی اشاره کرد: بازگشایی ها در هر سطحی اولا باید به تدریج باشد. اگر بخواهیم بازگشایی ها را در مجامع مختلفی ایجاد نماییم، باید شاهد پیک ششم باشیم. باید حواسمان باشد که بازگشایی ها باید به تدریج و آرام آرام برمبنای تعداد بستری ها و شرایط جامعه و درصد ایمنی جمعی باشد. بدید ایمنی بصورت نسبتا کامل انجام شده باشد و حداقل دو دز واکسن را تزریق کرده باشیم. باید دو دز واکسن در ۸۰ تا ۸۵ درصد جامعه تزریق شود. یک دز موجب ایجاد یک ایمنی نسبی میشود و بعد هم محدودیت هوشمند باید مدنظر قرار گیرد. اگر این موارد انجام نشود، شاهد پیک های بلدی هم خواهیم بود.
1400/08/04
22:11:05
5.0 / 5
250
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس