ممنوعیت و جریمه های سفر در تعطیلات عید فطر

ممنوعیت و جریمه های سفر در تعطیلات عید فطر آرایش عروس: با شروع سیر نزولی کرونا در کشور و بمنظور تثبیت این وضعیت، سفر در تعطیلات عید فطر ممنوع اعلام گردید. اما این ممنوعیت شامل سفر با وسایل حمل و نقل عمومی نمی گردد و اقامت در هتل نیز محدودیتی ندارد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، بنا به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا، تردد بین همه استانها با خودرو شخصی از ساعت ۱۲ ظهر روز سه شنبه ۲۱ اردیبهشت تا ساعت ۱۲ ظهر شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ممنوع می باشد. سخنگوی این ستاد تاکید کرده که سفر بوسیله هوایی و ریلی ممنوع نیست.
علیرضا رییسی همین طور گفته که جریمه تردد در شهرهای قرمز یک میلیون تومان و در شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان است. برای شهرهای زرد که قبلا جریمه نداشتند، مصوب شد در این تعطیلات، ۵۰۰ هزار تومان جریمه درنظر گرفته شود. بدین سبب تردد بین همه شهرها ممنوعست و اگر تخلفی صورت گیرد مشمول جریمه می شود.
طبق آخرین اعلام این ستاد، درحال حاضر ۴۶ شهر در کشور قرمز و ۲۶۳ شهر نارنجی و ۱۳۹ شهر نیز زرد هستند.
باتوجه به شناسایی ویروس های جهش یافته در مناطق مختلفی از کشور، نظر ستاد ملی مقابله با کرونا بر این است که منع تردد یکی از مهم ترین مؤلفه ها برای کنترل ویروس های جهش یافته در کشور است.
وزیر راه و شهرسازی نیز تاکید کرده که باتوجه به اتصال شبکه های حمل و نقل ریلی و هوایی به برنامه «ماسک»، هیچ بیمار کرونائی نمی تواند با وسایل حمل و نقل عمومی سفر برود، چون بلیتی به او فروخته نخواهد شد و اگر مسافری قرنطینه خودرا بشکند، برای او پیامک هشدار ارسال می شود.
این درحالی است که ایرج حریرچی ـ معاون وزارت بهداشت ـ در هفته های گذشته از سفر و تردد ۵۱ هزار مبتلا به کرونا آگاهی داده بود. اما وزیر راه در این زمینه گفته برمبنای ردیابی های صورت گرفته مسافران کرونائی عمدتاً از شهرشان خارج نشده و غالبا سفرهای درون شهری داشته اند.
از طرف دیگر، هنوز ممنوعیتی برای سفر با تور به آژانس های مسافرتی ابلاغ نشده و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در این زمینه مواضع و برنامه مشخصی را نیز اعلام نکرده است.
حرمت الله رفیعی ـ رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران ـ نیز به ایسنا اظهار داشت که با وجود تصمیم ستاد ملی کرونا، اما هیچ نامه و بخشنامه ای در رابطه با ممنوعیت سفر با تور به آژانس های مسافرتی ابلاغ نشده است. بدین سبب اجرای تور بوسیله دفاتر رسمی فعلا مشمول ممنوعیت نمی گردد.
با این وجود، در تعطیلات گذشته که دستوری درباره ممنوعیت اجرای تور از مبدأ ابلاغ نشده بود، اما در بعضی شهرها مانع اجرای تور شدند و اتوبوس بعضی گردشگران نیز از مسیر بازگردانده شد.
مراکز اقامتی (شامل هتل، متل، میهمان پذیر، پانسیون و مشاغل مشابه) نیز باتوجه به این که در گروه شغلی یک دسته بندی شده اند، منعی برای فعالیت خصوصاً در تعطیلات پیش رو نباید داشته باشند. جمشید حمزه زاده ـ رئیس جامعه هتلداران ایران ـ در این زمینه به ایسنا اظهار داشت: در تعطیلات عید فطر، هتل ها و مراکز اقامتی رسمی باز هستند و ممنوعیتی شامل فعالیت آنها نمی گردد و پذیرش مسافر ادامه دارد. او اضافه کرد که درحال حاضر، در هیچ شهری با دستور استانی و یا ستاد کرونا، هتلی بسته نشده است، مگر این که تعطیلی خودخواسته باشد.
منبع:

1400/02/19
15:35:07
5.0 / 5
619
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , جامعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس