آیا روزه گرفتن خطر مبتلاشدن به كرونا را افزایش می دهد؟

آیا روزه گرفتن خطر مبتلاشدن به كرونا را افزایش می دهد؟ کهگیلویه و بویراحمد یک پزشک متخصص بیماریهای عفونی اظهار داشت: در روزهای ماه مبارک رمضان افرادی که بیماری زمینه ای و مشکل خاصی ندارند می توانند روزه بگیرند و هیچ ممنوعیت پزشکی برای آنها وجود ندارد.


«سید ذاکر سعیدی نژاد» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا اضافه کرد: روزه تاثیر آنچنانی بر مبتلاشدن شدن افراد به کرونا ندارد اما افرادی که به کروناویروس مبتلا شدند، بیمارند یا نیاز به دارو دارند، احساس ضعف و ناتوانی می کنند، دوران بهبودی خودرا هنوز نگذرانده اند و گرفتن روزه برای آنها دشوار است می توانند پس از کرونا قضای روزه خودرا به جا آورند.
وی اظهار نمود: کرونا هم مثل مابقی بیماری هاست بدین سبب افرادی که در سختی ها و با ضعف عمومی شدید مواجه گردید در این شرایط روزه نگیرند اما بعداً قضای روزه خودرا می توانند به جا بیاورند.
این پزشک متخصص بیماریهای عفونی در ارتباط با برداشت برخی افراد در خصوص اینکه از ترس ضعیف شدن بدن و گرسنگی و ابتلا به کرونا روزه نمیگیریم، اشاره کرد: روزه گرفتن در ابتلای افراد به کرونا ویروس هیچ تاثیری ندارد چونکه بیشتر کادر درمان که اکنون در خط مقدم مبارزه با کرونا هستند، روزه می باشند و اگر روزه تاثیری بر مبتلاشدن به کرونا داشت این افراد روزه نمی گرفتند.
سعیدی نژاد اشاره کرد: کسانی که می خواهند روزه خودرا در وضعیت کرونائی به جا بیاورند، مسائل بهداشتی را رعایت نمایند، ماسک بزنند، در خانه بمانند و از ترددهای غیرضروری اجتناب کنند، فاصله فیزیکی را رعایت نمایند، در شلوغی ها و اماکن عمومی حضور نیابند و هنگام افطار و سحر تغذیه مناسب داشته باشند.
وی افزود: اگر کسی که به کرونا هم مبتلا نشده است به دلیلهای مختلف همچون تشنگی و ضعف عمومی بدن برای روزه گرفتن در عذاب و سختی است می تواند بعد از کرونا روزه خودرا به جا بیاورد.
این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد: باتوجه به شرایط کرونائی روزه داران در وعده افطار و سحری خود از غذاهای پُر پروتئین، میوه تازه، آبمیوه تازه و مایعات زیاد استفاده کنند.
سعیدی نژاد بیان کرد: روزه داری و عبادات برای سلامتی روح و جسم انسان است اگر فردی احساس می کند که با روزه داری بدنش گرفتار لطمه می شود خیلی برایش واجب و ضروری نیست روزه بگیرد چون جسم امانتی است در اختیار ما و فردای قیامت باید پاسخگوی باشیم که چطور از آن استفاده کردیم.1400/01/28
09:59:41
5.0 / 5
643
تگهای خبر: بدن , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس